PLANETDP // HABERLER // Mission: Impossible 7 Çekimleri Ne Alemde?

İzleyicilerin sabırsızlıkla beklediği filmlerden biri olan Mission: Impossible 7 de COVID-19 salgınından etkilenen filmlerden biri olmuştu, bunun üzerine Christopher McQuarrie, film çekimlerini peş peşe yapmayı planladığını açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili Simon Pegg, 7. Filmin çekimlerine Eylül ayında başlanacağını söyledi.

Variety ile yaptığı röportajda, film çekimlerinin öncelikle önlemler alarak dış mekan çekimlerinin düzenlenmesiyle başlayacağını açıkladı. Şu anda film çekimlerinin iç mekanda yapılmasının ve kişilerin yakın temasta bulunmasının büyük riskler taşıdığını, denetlemelerin nasıl yapılacağı hakkında şu anda kesin bir bilginin kendisine ulaşmadığını da sözlerine ekledi.

Pegg’in konuşmalarından haberdar olan Mission filminin yardımcı yönetmeni Tommy Gormley de konuyla alakalı olarak BBC Radio 4’e konuştu; “Çekimlere yeniden Eylül’de başlamayı umuyoruz. Önceden çekimleri yapmayı planladığımız ülkelere de seyahatlerimizi gerçekleştirebileceğimizi düşünüyoruz. Birleşik Krallıkta hazırlanmış çeşitli dış film setlerinde ve stüdyomuzda çekimlerini tamamlayacağımız filmle, büyük işlere imza atacağımızı umuyoruz.” Gormley, son olarak ekibin Eylül'den, önümüzdeki sene Mayıs ayına kadar film çekimlerinin koşullar el verdiğince tamamlanacağını söyledi.

İngiliz Film Komisyonu, şirketlerin rehber olarak düşünebileceği, film ve dizi çekimlerinin salgın döneminde nasıl olması gerektiğiyle ilgili bir kitapçık yayınladı. Tabii ki her şirketin öncelikle bu rehberi kendisine göre uyarlaması gerekiyor. Bu durum biraz zaman alacak olsa da, film sektörünün yavaştan toparlanmaya başlaması yüzümüzü güldürüyor.

Kaynak: Empire Online

Yorumlar (1)

Putte- 06/04/2020 11:06 Id:1085

Güzel haberler. Yavaş yavaş olsa da Sinema Sektörü hareketlenmeli artık