PLANETDP // HABERLER // Michael B. Jordan İlk Kez Yönetmenlik Koltuğuna Oturuyor

Endeavor Content, David Barclay’in The Stars Beneath Our Feet romanının film haklarını satın aldı. Filmi, ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturacak Creed filminin başrolü Michael B. Jordan yönetecek. Romanın yazarı senaryoyu yazıp baş yapımcı olarak projede yer alacak.

Ağabeyinin ölümünden sonra genç bir Afro-Amerikalı, hayal gücünün yardımı ve Lego’ların sihriyle Harlem’in tehlikeleri arasında kendine güvenli bir yol çizmeye çalışır.

Jordan bir keresinde “Yönetmenlik hep bir süreliğine keşfetmek istediğim bir alan olmuştur.” demişti. “The Stars Beneath Our Feet çok sevdiğim bir hikâyedir ve kamera arkasına geçmek için sabırsızlanıyorum. Birlikte çalıştığım birkaç zeki ve yetenekli yönetmen, bunun üstesinden gelmem için bana ilham verdi.

Jordan’ın The Wire ve Friday Night Lights’la tecrübe kazanıp bir yetişkin olarak kendini Ryan Coogler’ın Fruitvale Station filminde geliştirmesinin üstünden kısa zaman geçti. Yönetmenlik koltuğuna geçmek, Jordan’a bir aktör olarak tam yerinde bir fırsat olmuş durumda. Geçenlerde Michael Shannon’la beraber HBO’nun Ray Bradbury klasiği Fahrenheit 451 uyarlamasının yanısıra, Ryan Coogler’ın yönettiği Chadwick Boseman’la başrolde yer aldığı Marvel'ın yeni filmi Black Panther’in çekimlerini de bitirdi. Jordan aynı zamanda Sylvester Stallone’un yöneteceği Creed’in devam filminde de boy gösterecek.

Kaynak: Deadline

Çeviri: Yağızhan Helvacı

Yorumlar (0)