PLANETDP // HABERLER // Memetic'in Yapımcılığını Seth Rogen Üstlenecek

Haberlere göre Lionsgate, BOOM! Stüdyoları'nın korku çizgi romanı Memetic'ten esinlenen filminin hakları için son müzakereleri yapıyor. Filmin yapımcılığını Point Grey aracılığıyla Seth Rogen üstlenecek. Memetic'in yazarlığını ise The Batman yazarlarından biri olan Mattson Tomlin yapacak.

Eryk Donovan ve Adam Guzowski'nin yardımlarıyla James Tynion IV tarafından yaratılan üç sayılık çizgi roman serisi Memetic ilk olarak 2015 yılında yayımlandı. Çizgi roman internetin gerçek dehşetini ortaya çıkarıyor. İyi Zaman Tembelhayvanı olarak bilinen ve anında internet sansasyonu haline gelen bir meme'i konu alıyor. Meme'i gören insanlar 12 saatin ardından şiddet eğilimi göstermeye başlar ve çevrelerinde bulunan meme'den etkilenmemiş herkesi öldürmeye çalışır. Etkilenen bu insanlar Çığlık Atanlar olarak anılmaya başlar.

Film adaptasyonunun yapımcılığıyla ayrıca Evan Goldberg, James Weaver, Ross Ritchie ve Stephen Christie ilgilenecek. Meredith Wieck ve Scott O’Brien ise Lionsgate adına projeyi denetleyecek.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)