PLANETDP // HABERLER // Marvel Evreninin Dördüncü Evresi Açıklandı

Her sene düzenlenen San Diego Comic-Con'da Marvel dün gece sinematik evrenin dördüncü evresi ile ilgili planlarını resmi olarak açıkladı. Bu kez işin içinde diziler de var. Disney'in yeni platformu Disney+'ta yayınlanacak diziler Marvel filmleri ile direkt olarak bağlantılı olacak. Filmlerde yer alan oyuncuların aynı karakterleri dizilerde de canlandıracağından filmlerle ne kadar bağlantılı olacağını anlayabilirsiniz. 23 filmlik macerayla Sonsuzluk Taşı serisini ve üçüncü evreyi sonlandıran Marvel dördüncü evre ile birlikte bizlere yepyeni karakterler tanıtıp evren içinde yeni kapılar açacak.

Natasha Romanoff hakkında daha çok şey öğreneceğimiz Black Widow, 1 Mayıs 2020'de vizyona girecek. Cate Shortland'ın yönettiği, Scarlett Johansson'ın başrolünde yer aldığı filmin kadrosunda David Harbour, Florence Pugh, O-T Fagbenle ve Rachel Weisz yer alacak.

Ekranlarda ilk defa göreceğimiz Eternals 6 Kasım 2020'de vizyona girecek. Yönetmenliğini Chloé Zhao'nun yapacağı filmin kadrosunda oldukça meşhur oyuncular yer alacak. Richard Madden Ikaris olarak; Kumail Nanjiani Kingo olarak; Lauren Ridloff Makkari olarak; Brian Tyree Henry Phastos olarak; Salma Hayek Ajak olarak; Lia McHugh Sprite olarak; Don Lee Gilgamesh olarak; ve Angelina Jolie ise Thena olarak filmin kadrosunda yer alacak.

Disney+'ın ilk dizisi olacak The Falcon and The Winter Soldier, 2020'nin sonbaharında yayınlanacak. Karakterleri yine Anthony Mackie (The Falcon) ve Sebastian Stan'ın (The Winter Soldier) canlandıracağı dizinin kötü adamı Daniel Brühl (Baron Zemo) olacak.

Her ne kadar kötü şeylere sebep olsa Marvel evrenin sevilen karakteri Loki, sevenlerinin karşısına Disney+'ta dizi şeklinde çıkacak. Tom Hiddleston'ın başrolünde yer alacağı dizi 2021 baharında yayınlanacak.

Disney+'ın bir diğer dizisi olacak WandaVision, 2021 baharında yayınlanacak. Elizabeth Olsen ve Paul Bettany'nin başrolünde yer alacağı dizide Teyonah Parris yer alacak. Oyuncu, Captain Marvel'da gördüğümüz Monica Rambeau'nun yetişkin hâlini canlandıracak. Dizide işlenecek konular Doctor Strange 2 ile bağlantılı olacak.

Klasik Marvel çizgi roman karakteri Shang-Chi ilk defa beyaz perdeye uyarlanacak. İsmi Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings film 12 Şubat 2021'de vizyona girecek. Başrol karakterini Simu Liu'nun canlandıracağı filmde Awkwafina ve Tony Leung yer alacak. Tony Leung, gerçek Mandarin'i canlandıracak.

Doctor Strange'in devam filminin adı Doctor Strange in the Multiverse of Madness olacak. 7 Mayıs 2021'de vizyona girecek filmin başrolünde yine Benedict Cumberbatch yer alırken, filmde yer alacak bir diğer oyuncu ise Elizabeth Olsen (Scarlet Witch) olacak. Filmin, WandaVision dizisi ile bağlantılı olacağını yukarıda söylemiştik.

Marvel'ın Disney+'ta yayınlayacağı animasyon dizisi ünlü çizgi roman serisi What If…? ten uyarlanacak. Alternatif gerçekliklerin anlatılacağı animasyon dizisinde karakterleri filmlerde yer alan oyuncular seslendirecek. Dizi 2021 yazında yayınlanacak.

Thor serisinin dördüncü filmi olacak Thor: Love and Thunder, 5 Kasım 2021'de vizyona girecek. Yönetmenliğini yine Taika Waititi'nin yapacağı filmde Chris Hemsworth ve Tessa Thompson'ın yanında seriye dönecek kişi Natalie Portman olacak. Oyuncu yeni filmde Yıldırım Tanrıçası Kudretli Thor olarak yerini alacak.

Disney+'ta yayınlanacak bir diğer dizi ise Hawkeye olacak. Jeremy Renner'in başrolde yer alacağı dizi bizlere Kate Bishop'ı tanıtacak. Dizinin 2021 sonbaharında yayınlanması planlanıyor.

Dün geceki etkinliğin en sürpriz duyurusu Blade filmi oldu. Marvel evrenine giriş yapacak karakteri Mahershala Ali canlandıracak.

Etkinlikte duyurulmasa da Marvel Stüdyolarının başkanı Kevin Feige Black Panther 2, Guardians of the Galaxy Vol. 3, Captain Marvel 2 ve bunlara ek olarak Fantastic Four filminin de çekileceğini duyurdu. Önümüzdeki günlerde yeni duyurular gelebilir.

Yorumlar (4)

Fullmetall- 07/21/2019 05:07 Id:717

Daredevil olmadıktan sonra ne yapayım ben 4.evreyi...

Putte- 07/21/2019 10:07 Id:719

Tüm sinema evreni Marvel Evreni olmak üzere...

nadixadesu09- 07/23/2019 06:07 Id:721

aynen daredevil olmadıktan sonra

deligoz- 07/30/2019 11:07 Id:724

DC uyuyor. Sakın uyandırmayın.