PLANETDP // HABERLER // Mark Wahlberg ‘Uncharted’ Filminde Tom Holland’a Katılacak

Mark Wahlberg’in, Sony’nin popüler oyunu ‘Uncharted’ın beyaz perde adaptasyonunda Tom Holland’a katılması için son görüşmeler yapılıyor.

Bir hazine avcısı olan Nathan Drake’i dünya üzerindeki çeşitli tarihi bilinmezleri keşfederken izleyeceğimiz filmi Travis Knight (Bumblebee) yönetecek. Wahlberg, Amerikalı bir hazine avcısı, maceracı, iş adamı ve aynı zamanda da Drake için bir arkadaş, akıl hocası ve baba figürü olan Victor “Sully” Sullivan’ı canlandıracak. Drake rolünde ise Holland var.

Komik olan şu ki, 2007’de David O. Russel oyunun ilk beyaz perde adaptasyonunu yönetecekken Wahlberg, Drake’i canlandıracaktı. Sony’nin projeyi bir orijin hikayesine çevirmek istemesiyle Walhberg bu yeni projede bir şekilde yer almak istedi.

Rafe Judkins filmin senaryosunu Art Marcum ekibi ve Matt Holloway ile yazıyor.

2007’de “Uncharted: Drake’s Fortune” ile başlayan oyun serisinin yapımcısı Naughty Dog, yayımcısı da Playstation’dı. Oyun bugüne kadar 41 milyondan fazla sattı.

Charles Roven, Alex Gartner, Avi Arad ve Ari Arad filmin yapımcılığını üstlenecek. Sony’nin Asad Qizilbash ve Carter Swan tarafından yönetilen Playstation Products departmanı da yapıma el atacak. Qizilbash ve Swan, Playstation Products ve Sony Pictures arasındaki ilk gerçek iş birliği olan “Uncharted”da baş yapımcı olarak yer alacaklar.

Netflix’in gerilim filmi Wonderland’de ve A24’ün aile draması Good Joe Bell’de yer alan Wahlberg için Uncharted bu yoğun yıla bir ekleme olacak. Mark şu anda Paramount’un fantezi filmi Infinite için yapım sürecinde.

Kaynak: Variety

Yorumlar (0)