PLANETDP // HABERLER // Mari Okada'nın Yeni Filminin Ayrıntıları Belli Oldu

P.A. Works'ün resmi sitesi ve Showgate, Mari Okada'nın Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana o Kazarō (Veda Ettiğimiz Sabahı Vaat Edilmiş Çiçeklerle Bezeyelim) anime filmine ait oyuncu, tanıtım müziği, poster görseli, hikâye ve tanıtıcı videoyu yayımladı.

 

Kapanış parçası olan "Viātor" Rionos (Children of the Whales) tarafınfan seslendirilecek.

Hikâyemizin kahramanı Maquia, orta yaşlardan itibaren yaşlanmanın sona erdiği bir aileden gelmektedir. Her ne kadar anne ve babası olmasa da günlerini huzurlu ama bir o kadar da yalnız geçirmektedir. Ancak bu huzurlu günler, halkının ölümsüzlük sırrını keşfetmeye çalışan bir ordu tarafından işgal edilmeleriyle son bulur. Maquia'nın aşık olduğu çocuk ve klanındaki en güzel kız olan Leilia ordu tarafından kaçırılır. Maquia kaçmayı başarır, ancak karşılığında arkadaşlarını ve evini kaybeder. Ormanda yalnız başına dolaşırken terk edilmiş bir bebek olan Erial'i bulur. Hikâye daha sonrasında Erial büyüdükçe aralarında değişen/gelişen ilişki yumağını anlatır.

Açıklanan Oyuncu Kadrosu: Manaka Iwami - Maquia olarak, Miyu Irino - Erial olarak, Ai Kayano - Leilia olarak, Yuuki Kaji - Clear olarak, Miyuki Sawashiro - Rashine olarak, Yoshimasa Hosoya - Lang olarak, Rina Satou - Mido olarak, Yōko Hikasa - Tita olarak, Misaki Kuno - Medmel olarak, Tomokazu Sugita - Isol olarak, Hiroaki Hirata - Baro olarak.

Bu film, senaryo yazarı kimliğiyle tanınan Mari Okada'nın  (The Anthem of the Heart, anohana) ilk yönetmenlik deneyimi olacak. P.A Works adına filmin senaryosunu da yine kendisi üstlenmiş durumda.

Akihiko Yoshida (Nier: Automata, Bravely Default, Final Fantasy XIV games) orijinal karakter tasarımını üstlenirken, Toshiya Shinohara (A Lull in the Sea, Red Data Girl) yardımcı yönetmen koltuğunda olacak. Yuriko Ishii (Kuromukuro, Another) animasyon süreci için karakter tasarımını gerçekleştirecek. Kendisi aynı zamanda animasyon ekibin de başında bulunuyor.  Kazuki Higashiji (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG, A Lull in the Sea) sanat yönetmeni olarak karşımıza çıkıyor. Tomoaki Okada ise (Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos, Blast of Tempest) sanat ve konsept tasarımından sorumlu. Kenji Kawai (Ghost in the Shell, Touken Ranbu: Hanamaru) müzikleri bestelerken, Kazuhiro Wakabayashi da (Ghost in the Shell, Bungo Stray Dogs) ses yönetmeni olarak kadrodaki yerini almış durumda.

Okada, filmin konusunu daha önce; "İnsanlar arasında iç içe geçmiş hikâyelerin söz konusu olduğu ve herkesin hayatında en az bir kez yaşadığı "kaybolma" ve "bulma" duygularının harmanladığı bir yapım olacak." şeklinde açıklamıştı.

Film, Japonya'da 24 Şubat 2018'de vizyona girecek.

Kaynak: ANN

Çeviri: jailbird707

Yorumlar (0)