PLANETDP // HABERLER // Margot Kidder 69 Yaşında Vefat Etti

69 yaşındaki oyuncu Margot Kidder, Livingston/ Montana'daki evinde vefat etti.

17 Ekim 1948 tarihinde Kanada'da dünyaya gelen oyuncu, Richard Donner'ın 1978 yapımı orijinal Superman filminde canlandırdığı gözü pek muhabir Lois Lane rolüyle tanınıyordu. Kidder, filmin devamında gelen üç Superman filminde de rolünü yeniden canlandırdı.

Kidder ayrıca kült korku ve gerilim filmlerinde rol alarak adından söz ettirdi. Yer aldığı filmler arasında Brian De Palma'dan Sisters, 1974 yapımı slasher filmi Black Christmas ve orijinal The Amityville Horror bulunuyor. Yakın zamanda The Red Maple Leaf ve The Neighborhood filmlerinde de rol aldı.

Oyuncu sinema kariyerinin yanı sıra Murder, She WroteTouched by an AngelThe Outer Limits, Law & Order: Special Victims Unit gibi dizilerde ve Superman'den esinlenen Smallville dizisinde de rol aldı.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (3)

Putte- 05/15/2018 08:05

Bilinen aktrislerden, filmlerinin pek çoğunu da seyrettim. Toprağı bol olsun. Fimleriyle hatırlanmaya devam edilecek. Bu mesleğin güzel yanlarından biri de bu.

zarat- 05/17/2018 04:05

Toprağı bol olsun. Superman' deki genç haliyle hafızamda yer etmiş. Öldüğünü ve 69 yaşında olduğunu öğrenince şaşırdım.

zarat- 05/17/2018 04:05

Toprağı bol olsun. Superman' deki genç haliyle hafızamda yer etmiş. Öldüğünü ve 69 yaşında olduğunu öğrenince şaşırdım. İnsan hafızası bazen kişileri bildiğimiz halleriyle zamandan bağımsız bir şekilde saklıyor.