PLANETDP // HABERLER // Mamoru Hosoda'nın Yeni Filmi Cannes'da Görücüye Çıkacak

Fransız Yönetmenler Birliği'nin Salı günü yaptığı açıklamaya göre, Mamoru Hosoda'nın yeni anime filmi olan Mirai no Mirai'nin galası Cannes Film Festivali resmi seçkisine paralel olarak düzenlenen bu seneki "Yönetmenlerin On Beş Günü" bölümünde yapılacak. Film ekibi ayrıca deniz aşırı seyircisine özel yeni bir de afiş yayımladı.

Bu yıl 50'incisi gerçekleşecek Yönetmenlerin On Beş Günü seçkisi 9-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Quinzaine des Réalisateurs ya da Türkçe ismiyle Yönetmenlerin On Beş Günü film yapımcılarına destek sağlayarak, eleştirmenler ve seyirciler tarafından bu eserlerin fark edilmesini/keşfedilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Yönetmenlerin On Beş Günü'nde dünya çapından kısa ve uzun metrajlı film ve belgesel filmler gösterilmektedir. Isao Takahata 'nın yönetmenliğini üstlendiği Prenses Kaguya Masalı, 2014 yılında bu seçki içerisinde galası yapılan filmler arasındaydı.

Mirai no Mirai'nin seslendirme kadrosu şu şekilde:

  • Moka Kamishiraishi - Kun-chan
  • Haru Kuroki - Mirai-chan
  • Yoshiko Miyazaki - Büyükanne
  • Gen Hoshino - Baba
  • Kōji Yakusho - Büyükbaba
  • Kumiko Asou - Anne
  • Mitsuo Yoshihara - Gizemli Kişilik

9 Nisan'da filme dair bir fragman yayınlanmıştı.

 

Film Japonya'da 20 Temmuz'da vizyona girecek. Filmin süresinin ise 100 dakika olması bekleniyor.

Tatsuro Yamashita hem açılış parçası olan Mirai no Theme'i hem de henüz adı belirtilmemiş tema şarkısını seslendiriyor. Cannes Film Festivalinde filmin temsilcisi konumunda olan uluslararası satış ofisi Charades, filmin dağıtım haklarını ABD'de GKIDS, Kanada'da MK2 Mile End, Birleşik Krallık'ta Anime Limited ve Avustralya ile Yeni Zelanda'da Madman Entertainment şirketlerine vemiş durumda. Film, şimdiden 57 ülkede gösterime girmeye hazırlanıyor.

Filmimiz şehrin ücra köşesinde yaşamakta olan bir aileyi ve özellikle de ailenin dört yaşındaki çocuğu Kun-chan'ı konu alıyor. Kun-chan, Mirai adındaki küçük kız kardeşi doğduğunda onu çok kıskanmaktadır, zira yeni kız kardeşinin ebeveynlerinin sevgisini ondan çalacağını düşünür. Hayatında daha önce deneyimlemediği pek çok olayın baskısını üzerinde hissetmeye başlayan Kun-chan, tüm bu olan bitenin ortasında gelecekten geldiğini söyleyen kendi kız kardeşi Mirai ile tanışır.

Hosoda, Studio Chizu adına filmin yönetmenliğini üstlenmesinin yanı sıra senaryo ve orijinal hikayeyi de yine kendisi kaleme almıştır. Hiroyuki Aoyama (animasyon yönetmeni Toki wo Kakeru Shoujo, Summer Wars ve Bakemono no Ko) ve Ayako Hata (aynı filmlerde key animator görevinde) filmin animasyon yönetmenleri olarak tekrardan teknik kadroda yer alıyorlar. Bakemono no Ko filminde daha önce Hosoda ile birlikte çalışan Yohei Takamatsu ve Takashi Omori sanat yönetmenliği görevlerini üstlenirken, yine Hosoda'nın önceki çalışmalarında yer almış Yuichiro Saito da filmin yapımcısı olarak karşımıza çıkıyor.

Hosoda, yeni filmin senaryosu için bir baba olarak kendi deneyimlerinden esinlendiğini açıkladı. Filmdeki çatışmanın, gerçek hayattaki en büyük çocuğunun deneyimlerinden ve yeni kardeşin dünyaya gelmesiyle oluşan kıskançlık, ebeveyn sevgisinin çalınacağı korkusu gibi duygulardan ortaya çıktığını belirten deneyimli yönetmen, yeni filminin Ookami Kodomo no Ame to Yuki ve Toki wo Kakeru Shoujo tarzında daha dram ağırlıklı geçeceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: ANN 

Çeviri: jailbird707

Yorumlar (1)

Kanpuu- 04/27/2018 08:04

Fikir harika. İzlemeye değer bir film.