PLANETDP // HABERLER // Maleficent 2'nin Yönetmeni Belli Oldu

ComingSoon'un haberine göre Walt Disney Pictures'ın Maleficent devam filmi sonunda Joachim Rønning ile yönetmenini buldu. Joachim Rønning geçtiğimiz yaz, dünya çapında neredeyse 800 milyon dolar kazanarak ses getiren filmi Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales'i yöneten Norveçli ikiliden (Joachim Rønning ve Espen Sandberg) biriydi. Ayrıca yönetmen, altıncı Pirates filminin yönetmenliği için de düşünülmekte.

Universal'ın çekeceği Bride of Frankenstein filminde yer alacağı dedikodularına rağmen Angelina Jolie, Maleficent devam filmini programındaki en yakın film yapmaya kendini adamış. Çekimlerin 2018 yılının ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor.

Daha önce "Artık ailenin geçimini sağlayan kişi benim, o yüzden vakit geldi." diyen oyuncu "Uzun zamandır senaryo üzerinde çalışıyorduk, çok sağlam bir devam filmi olacak." diye de ekledi.

2014 yılının Mayıs ayında çıkan Maleficent 180 milyon dolarlık bütçesiyle dünya çapında 758.5 milyon dolar gibi etkileyici bir kazanç elde etmişti. Robert Stromberg tarafından yönetilen film Disney'in 1959 yapımı animasyon klasiği Sleeping Beauty'nin ikonik kötüsünün önceden anlatılmamış hikayesini anlatıyordu. Güzel ve temiz kalpli genç bir kadın olan Maleficent barışçıl bir orman krallığında cennet gibi bir hayat yaşamaktadır. Ta ki günün birinde istilacı bir ordu dünyanın doğasını tehdit edene kadar. Dünya'nın amansız koruyucusu olmak için öne atılan Maleficent eninde sonunda zalimce bir ihanetin kurbanı olur ve böylece temiz kalbi taşlaşmaya başlar. İntikamla yanıp tutuşan Maleficent istilacı kralın varisiyle destansı bir savaşta karşı karşıya gelir ve sonuç olarak yeni doğan bebeği Aurora'yı lanetler. Çocuk büyüdükçe Maleficent, Aurora'nın krallıktaki barışın ve belki de kendi gerçek mutluluğunun anahtarı olduğunu fark eder.

İlk filmin kadrosunda ayrıca Sharlto Copley, Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple ve Lesley Manville de yer alıyor.

Kaynak: COMINGSOON

Yorumlar (0)