PLANETDP // HABERLER // Luc Besson, Lucy 2'nin Senaryosunu Tamamladı

Geçen Çarşamba günü EuropaCorp son muhasebe dönemi süresince kayda alınmış 135 milyon dolar kaybı paylaştıktan sonra şirketin prodüksiyon sayısını azaltacağını duyurmuştu. Son projeleri Valerian and The City of a Thousand Planets dünya çapında 223 milyon dolar (40 milyonu yurt içi, 182.7 milyonu da yurt dışında) kazanmıştı fakat problem 177.2 milyon dolarlık büyük bir bütçesi olmasıydı.

Şirket Taken, Lucy, The Professional ve The Fifth Element'e benzer aksiyon-gerilimlerin ve bilim kurgu filmlerinin üzerinde yoğunlaşmaya devam edecek ama yapım sayısını azaltacak. Ayrıca EuropaCorp'un Luc Besson'u bundan sonra her filmi için daha fazla gözetim altında olacak. Projeler her film başına 25 milyon dolarla 35 milyon dolar arası bir bütçeye sahip olacak.

Bu projelerden biri de Scarlett Johansson'ın oynadığı ve EuropaCorp'tan Luc Besson'un senaryosunu yazdığını söylediği Lucy devam filmi. 2014'te çıkan film 40 milyon dolara mal olmuş ve dünya çapında 463.4 milyon dolar (126.7 milyonu yurt içi, 336.7 milyonu da yurt dışında) kazanmıştı. Besson tarafından yazılan ve yönetilen Lucy, yanlışlıkla kötü bir uyuşturucu işine karışan ama durumu kendi lehine çevirip insan mantığının ötesinde evrimleşerek acımasız bir savaşçıya dönüşen bir kadını (Johansson) konu alan aksiyon-gerilim filmiydi. Filmde ayrıca Academy Ödülü kazananı Morgan Freeman da yer almaktaydı.

Lucy devam filmi gerçekleşene kadar Besson'un sonraki filmi dili İngilizce, başrolü kadın ve bütçesi 30 milyon dolar civarında olan bir aksiyon-gerilim filminden ibaret olacak. Orijinal bir fikre dayanan ve Besson tarafından yazılan filmin çekimlerine önümüzdeki ay başlanılacak.

Lucy devam filmini izlemek için sabırsızlanıyor musunuz?

Kaynak: COMINGSOON

Yorumlar (2)

onüçüncüjedi- 10/03/2017 02:10

Bence Valerian son yılların en güzel bilim kurgu aksiyon filmiydi uzaydaki çatışma sahnelerinde ses efektleri olmasa uzay operası denemeyecekti türe neyse, film bence dvd/bluray ve yasal izleme platformlarına düşerse gerçek değeri ortaya çıkacak, bir ikincisini çok istiyorum yapılsın kalitesinden ödün vermeden, saygılar..:)

rabiadelpueblo- 10/07/2017 09:10

Bu haber Luc Besson tarafından yalanlandı, doğru olmadığını açıkladı.