PLANETDP // HABERLER // Londra Film Festivali Sanal Ortamda Bizlerle Buluşuyor

Film festivalleri de 2020 yılında yapılması planlanan diğer büyük organizasyonlar gibi COVID-19 salgınından dolayı ya ileri bir tarihe alınıyor ya da erteleniyor. "Londra Film Festivali" bu sene, planlamaya göre Londra’daki sinema salonlarında ve belli sanal ortamlarda, çeşitli konuşmalar, söyleşilerle gerçekleştirilecek.

İzleyiciler evlerinde televizyonlarının ya da bilgisayarlarının başında 50 gösterimi izleyebilecekler, hatta En İyi Kurgu, En İyi Belgesel, En İyi Kısa Film ve En İyi XR (Genişletilmiş Gerçeklik) dallarında filmleri oylayabilecekler, bu şekilde de “izleyici ödülleri” gerçekleştirilmiş olacak. Gösterimler ise Q&As tarafından desteklenecek. Kısa filmler, yeni teknoloji ile yoğrulmuş XR (Sanal Gerçeklik gibi birçok yeni teknolojinin kullanıldığı sistem; Genişletilmiş Gerçeklik) Sanal Gösterimi ve çeşitli 3D Gösterimler festivali süsleyecek.

Planlanana göre Londra’da film salonlarının 12’si, 7-18 Ekim tarihleri arasında kapılarını seyircilerine açacak. Tabii ki her şey gene salgının gidişatına bağlı olarak değişebilir. Programın son halinin de 8 Eylül’de izleyicilerle paylaşılacağı düşünülmekte, bakalım göreceğiz…

Kaynak: Empire Online

Yorumlar (0)