PLANETDP // HABERLER // ‘Loki’: Sophia Di Martino, Marvel Dizisinde Tom Hiddleston’a Eşlik Edecek

Yesterday oyuncusu Sophia Di Martino ile Disney Plus ve Marvel’ın Loki dizisinde Tom Hiddleston’a katılması için görüşülüyor.

Sex Education ve Daybreak yönetmeni Kate Herron’ın yöneteceği dizide Hiddleston anti kahraman rolüne geri dönecek. Senaryoyu, Rick & Morty’nin de senaristliğini yapan Michael Waldron yazdı ve ayrıca dizinin yaratıcılığını ve baş yapımcılığını da üstlenecek.

Henüz onaylanan bir şey olmasa da senaryonun Loki’yi insan tarihinde dönem dönem ortaya çıkıp tarihi olayları etkileyen o beklenmedik kişi olarak işlemesi bekleniyor. Dizide Di Martino’nun kimi canlandıracağı ise henüz bilinmiyor.

Marvel dizinin kadrosu hakkında bir açıklama yapmadı. Projenin yapımına 2020’nin başında başlanması bekleniyor.

Variety’nin geçen seneki haberinde Marvel ve Disney’in Marvel Sinema Evreni’nde yer alan ve henüz kendi filmi olmayan karakterlere odaklanan diziler hazırladıklarını açıklamıştı, ilk onay alan proje de Loki olmuştu. Geçen yaz D23 ve San Diego Comic-Con’da aynı zamanda dizilerin yapım aşamasını da kontrol eden Marvel başkanı Kevin Feige, gelecek birkaç yılda yayımlanacak birkaç diziyi açıklamış ve Loki’nin de başlangıç olacağını belirtmişti.

Bilinen diğer seriler arasında Captain Marvel’ın yazarı olan Jac Schaeffer’ın yürüttüğü proje olan The Vision and Scarlet Witch ve Anthony Mackie ile Sebastian Stan’in oynadığı karakterlere odaklanan Falcon and Winter Soldier var. İkincisinin senaryosunu yazması için Malcolm Spellman (Empire) ile anlaşıldı.

Loki’deki rolü almak için verilen mücadele, diğer Marvel filmlerinde olduğu gibi, oldukça zordu ve mücadeleyi birçok aktrisi geçerek Di Martino kazandı. Di Martino kendisini, Universal’ın komedi-draması Yesterday’deki ilk büyük stüdyo rolünü almasını sağlayan Netflix serisi Flowers ile tanıttı.

Kaynak: Variety

Yorumlar (0)