PLANETDP // HABERLER // Locke & Key İkinci Sezon Onayını Aldı

Dizinin ekranlarda yer alma sürecinin iki sene sürdüğünü düşünürsek, Joe Hill ve Gabriel Rodriguez’in çizgi romanı olan Locke & Key’in Netflix’te yayımlanması gerçek bir mucize. Dizinin 2. sezonla tekrardan ekranlara döneceği gerçeği de şanslarının devam ettiğini gösteriyor.

Carlton Cuse ve Meredith Averill’in yapımını üstlendiği adaptasyon, babalarının feci şekilde öldürülmesinin ardından Massachusetts’deki aile evine geri dönen kardeşler Tyler (Connor Jessup), Kinsey (Emilia Jones) ve Bode’a (Jackson Robert Scott) odaklanıyor. Kardeşler, bu evin onlara özel güçler ve yetenekler veren sihirli anahtarları olduğunu keşfediyorlar. Ancak, o anahtarlara ulaşmak için hiçbir şeyi yapmaktan çekinmeyecek hilekar bir iblisle karşı karşıya olduklarının farkında değiller.

Covid-19 durumunu da göz önüne alırsak dizinin ne zaman çekileceği konusu hala muamma. Eğer dizi, çizgi romanın olay akışını takip edecekse yazarlar en azından ikinci sezonun senaryosunu görüntülü konuşmayla tamamlayabilirler. 1. sezonu bu Şubat ayında yayımlanan dizinin umuyoruz ki ikinci sezonu da Şubat 2021’e yetişir.

Kaynak: Empire

Yorumlar (0)