PLANETDP // HABERLER // Live-Action Aladdin Filmi Jafar'ını Buldu

Son zamanlarda çıkan gülünç söylentiye göre Guy Ritchie live-action filmi Aladdin'de Jafar'ı canlandırması için Tom Hardy'yi düşünüyormuş. Fakat bugünkü haberler derin bir nefes almanızı sağlayacak. Disney, animasyon klasiğinin live-action adaptasyonu için kötü adam rolüne farklı bir oyuncu seçmekle kalmayıp eski SNL favorisini de kasta ekledi.

THR'nin haberine göre, John August (Big Fish)'un yazdığı senaryodan Guy Ritchie tarafından yönetilen, Disney'in live-action adaptasyonu Aladdin filminde JafarMarwan Kenzari'nin canlandıracağı konuşuluyor. Ayrıca SNL oyuncusu Nasim Pedrad da özellikle film için yaratılmış yeni bir karakteri canlandırmak için kasta katıldı. Kenzari, yakın zamandaki başarıları The Mummy ve Kenneth Branagh'ın çıkacak olan filmi Murder on the Orient Express gibi başlıklardan oluşan Tunus asıllı Hollandalı bir oyuncudur.

Yorucu dünya çapında bir kast arayışından sonra Aladdin takımı sonunda yavaş yavaş bir araya geliyor. Mena Massoud, zengin bir prens kılığına girip Prenses Jasmine'nin kalbini kazanmaya çalışan, şehir yaşamına uyum sağlamış, yoksul genci canlandıracak. Prenses Jasmine'i ise Power Rangers yıldızı Naomi Scott canlandıracak. Pedrad, Jasmine'in yakın arkadaşı ve hizmetçisi Mara rolüyle kasta katıldı. Son olarak Will Smith de ikonik Genie rolünü canlandıracak.

Live-action Aladdin filminin henüz belli bir gösterim tarihi yok.

Kaynak: screencrush.com

Yorumlar (0)