PLANETDP // HABERLER // Little Mermaid’de Prince Eric’i Jonah Hauer-King Canlandıracak

Comingsoon’un haberine göre, bu sene başında rol için Harry Styles ile anlaşılamayınca doğru aktörü bulabilmek adına yine aylarca süren bir arayışa giren Disney, sinema filmi The Little Mermaid’in Prince Eric’ini yükselen yıldız Jonah Hauer-King’de (A Dog’s Way Home, Little Women) buldu.

Ariel’i Halle Bailey, King Triton’ı Javier Bardem, Flounder’ı Jacob Tremblay, Scuttle’ı Awkwafina, Sebastian’ı Daveed Diggs ve deniz cadısı Ursula’yı da Melissa McCarthy canlandıracak.

Mary Poppins Returns’ün yönetmeni Rob Marshall, senaryosu David Magee (Life Of Pi, Mary Poppins Returns) tarafından yazılan filmi yönetecek. Müzikallere ve Disney ile çalışmaya yabancı olmayan Marshall, Chicago filmiyle En İyi Yönetmen dalında Akademi Ödülü’ne aday olmuştu. O zamandan beri Memoirs Of A Geisha ve Nine filmlerini de yönetti. Ayrıca Marshall’ın son üç filmi de (Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides, Into The Woods, Poppins’in devam filmi) Disney yapımıydı.

The Little Mermaid’in yeni versiyonu için Disney, eski ve yeni şarkıları karıştırarak filmin şarkılarını oluşturmaları için Lin-Manuel Miranda ve Alan Menken ile iş birliği yapacak. Miranda ve Marshall daha önce Mary Poppins Returns’te birlikte çalışmıştı.

Disney’in animasyon The Little Mermaid filmi Box Office’te 211 milyon dolardan fazla hasılat elde etmiş, en çok satan filmlerden olmuş ve “Under The Sea” ve “Part Of Your World” gibi şarkıları popülerleştirmişti. Hans Christian Andersen’in peri masalına dayanan film, insan olmak isteyen Ariel adında 16 yaşındaki prenses denizkızını anlatıyor.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (2)

nemoberk- 11/14/2019 07:11 Id:850

live-action mı? olucak bu haberden anlayamadım.

rroncy- 11/15/2019 03:11 Id:851

@nemoberk Evet, Little Mermaid'i live-action izleyeceğiz. :)