PLANETDP // HABERLER // Leonardo DiCaprio, Quentin Tarantino’nun Yeni Filminde

Django Unchained sonra Leonardo DiCaprio ve Quentin Tarantino tekrar bir araya geliyor. Oyuncu, ünlü yeni yönetmenin yeni filmden başrole yer alacak. Film, DiCaprio'nun The Revenant'tan sonra yer alacağı ilk projedir. Harvey Weinstein'ın aldığı suçlamalardan sonra Sony'e geçen proje, Tarantino'nun yönetmenlik yapacağı dokuzuncu yapım olacak. 9 Ağustos 2019'da vizyona girmesi planlanan film, Manson Ailesi'ni ve gerçekleştirdiği cinayetleri anlatacak. Charles Manson'ın emriyle, müritleri tarafından sekiz aylık hamileyken öldürülen Sharon Tate'in ölüm tarihi, filmin vizyon tarihi olarak özellikle seçilmiştir. Söylenenlere göre Tarantino, Tate'i canlandırması için Margot Robbie'e teklifte bulunmuştur.

Annesi 16 yaşında bir hayat kadınıyken doğan Charles Manson, çocuk yaşlarda annesinin cezaevine girmesi nedeniyle hırsızlık yaparak geçinmeye, sokaklarda yaşamaya başladı. 18 yaşında kendisi de tutuklandı. Cezaevinde bıçak tehdidiyle bir koğuş arkadaşı tarafından cinsel istismara uğrayınca ıslah evine yerleştirildi. 1954 yılında şartlı tahliye ile serbest kaldı. Sahte çek vermek, kadın satıcılığı, uyuşturucu vb. suçlar nedeniyle defalarca hapse girip çıktı. 1967 yılında son kez tahliye olduktan sonra, etrafına topladığı kişilerle bir "aile" oluşturarak Los Angeles ta bir çiftliğe yerleşti. Bu çiftlikte geliştirdiği "teorilerle" yönlendirdiği müritlerinden 5 kişi, Roman Polanski'nin hamile eşi Sharon Tate, Abigail Folger, Polonyalı oyuncu Wojciech Frykowski, erkek kuaförü Jay Sebring, ve lise mezunu bir genç Steven Parent'i Los Angeles, Kaliforniya'da vahşice öldürdüler.

Ertesi gece bu kez Manson'un da katıldığı grup, Labianca çiftini aynı şekilde öldürüp parçaladı. Taraftarı olan bir kadının, farklı bir suçla tutuklandığında, işledikleri cinayetleri övünerek anlatması sonucunda Manson ve 4 arkadaşı tutuklandı. İdama mahkûm edilmelerine rağmen Kaliforniya yüksek mahkemesince idam cezasının kaldırılmasıyla, cezaları ömür boyu hapis şekline dönüştürüldü. Toplam cinayetlerinin sayısı belirlenemeyen Manson ve grubunun 35 ölümden sorumlu olduğu sanılır. Charles Manson ABD'de nefret edildiği gibi, kendisini seven, serbest bırakılmasını isteyen çeşitli fan kulüpler oluşturup kampanyalar düzenleyen bir hayran kitlesine de sahipti. (Vikipedi)

Kaynak: Deadline

Yorumlar (1)

keepparanoid- 01/22/2018 09:01

Bu dramatik olayın filminin çekilmesi için çok geç bile kalınmış.