PLANETDP // HABERLER // Len Wiseman, John Wick’in Kadın Başrollü Yan Filmi Ballerina’yı Yönetecek

Ballerina ailesini öldüren insanlardan intikam almayı amaçlayan genç bir kadın suikastçıya odaklanıyor. Yer aldığı yapımlar arasında Zack Snyder’ın yönettiği Netflix filmi Army Of The Dead ve John Wick: Chapter 3 – Parabellum bulunan Shay Hatten’ın yazdığı senaryoyla yapım hızla ilerliyor.

Filmin yapımcılığını Basil Iwanyk, Erica Lee, Chad Stahelski ve John Wick’in yıldızı Keanu Reeves yapacak. Baş yapımcılığını ise Wiseman’in Sketch Films şirketinin AR-GE müdürü Kaley Smalley üstlenecek.

Ballerina karakteri son John Wick filminde kısaca görünmüştü ancak şimdilik Reeves’in bu filmde olup olmayacağı belli değil. Filme dahil olsa bile küçük bir rolü olacaktır. Parabellum’da Ballerina karakterini Unity Phelan canlandırmış olsa da bu filmin yıldızının kim olacağı henüz belli değil.

Lionsgate, John Wick 4’ü çekmek istiyor olsa da şu anda Ballerina filmi ön planda. John Wick: Chapter 3 – Parabellum, Box Office’te dünya çapında 323 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. Ev sinemasında da Lionsgate’in beş senedir yayınladığı filmler arasında en çok kazanan film oldu. Ballerina, Lionsgate’de James Myers tarafından denetlenecek.

Wiseman film yapımcısı olarak kendisini bir başka kadın başrollü aksiyon filmi olan vampir/kurtadam filmi Underworld serisi ile tanıttı. Ayrıca Bruce Willis’in Die Hard serisinin devamı Live Free or Die Hardı da yönetti. Son zamanlarda da kendisini Hawaii 5-0, Lucifer, Sleepy Hallow, The Gifted ve Swamp Thing gibi birçok farklı seriyi yönetmeye adadı.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (1)

Putte- 10/12/2019 02:10 Id:793

Gittikçe bir evrene dönüşüyor anlaşılan. John Wick Evreni.