PLANETDP // HABERLER // Legend of the Galactic Heroes Üçlemesinin Vizyon Tarihleri Açıklandı

Bilimkurgu animesi Legend of the Galactic Heroes Die Neue These'nin yeni üçlemesinin vizyon tarihleri açıklandı. İlk film 27 Eylül, ikinci film 25 Ekim ve son film 29 Kasım tarihinde vizyona girecek.

Tanaka Yoshiki'nin yazdığı 80'lerin klasik hafif roman serisinden esinlenen Legend of the Galactic Heroes, çıkışından beri sayısız kez anime filmine ve OVA'ya uyarlandı. Serinin Nisan 2018'de yayınlanan en güncel adaptasyonu The Legend of the Galactic Heroes: Die Neue These'nin yapımını Production I.G. üstlendi. Film üçlemesi ikinci sezonun yerine geçecek. Her film dört bölüm uzunluğunda olacak.

Kaynak: OtakuMode

Yorumlar (1)

nht.ctn- 05/18/2019 02:05 Id:671

Sabırsızlıkla bekliyorum ama bunların internete düşmesi için Blu-Ray'i falan beklemek gerekecek tabii. TV serisi olarak çıkan ilk 12 bölümde yeni karakter tasarımlarına alışmak biraz zor olduysa da bunu atlatınca hikayenin güzel aktarıldığını düşünmüştüm. Eski uyarlamanın gölgesinde kadığı için ilgi ve puan olarak hakettiğinin altında kaldı bence. Eski seriyi aratan aklıma gelen tek kısım Anlatıcı (narrator) olabilir. Eski serideki ses sanatçısı bu konuda mükemmeldi ve bölümlerde daha çok anlatım duyardık. Bu, hem o anda olan olayları kavramayı kolaylaştırıyordu hem de hikayenin bir tarih kitabından okunuyormuş gibi hissedilmesini sağlardı ki LOTGH evreninin ruhuna da bu daha çok yakışıyordu.