PLANETDP // HABERLER // Lee Isaac Chung Kimi no na wa/Your Name Hollywood Uyarlamasını Yönetecek

Deadline'ın yayınlanan son haberine göre Shinkai Makoto'nun eseri Kimi no na wa/Your Name'in Hollywood uyarlamasını Lee Isaac Chung yönetecek. Chung ayrıca Akademi adaylığı bulunun Eric Heisserer'ın hazırladığı senaryoyu kullanmayacak, Emily V. Gordon'ın hazırladığı taslağa göre senaryoyu kendisi yazacak. Çıkan ilk haber filmi J.J. Abrams'ın yöneteceği şeklindeydi. Ancak daha sonra yönetmenliği Marc Webb'in yapacağı ve Abrams'ın yapımcı koltuğuna oturacağı açıklanmıştı. Yönetmenliğin Chung'a geçmesiyle film bir kez daha yönetmen değiştirmiş oldu.

Chung'un ilk yönetmenlik deneyimi 2007 yapımı Ruanda'da geçen ve senaryosu Kinyarwanda dilinde yazılmış Munyurangabo filmiydi. Film Cannes, Toronto ve Berlin film festivallerinde yer almıştı. Yönettiği son filmse bu yıl Sundance Film Festivali'nde jüri özel ve seyirci ödülünü kazandığı Minari.

İlk senaryoyu kaleme alan Heisserer daha önce, Japon hak sahiplerinin kaynak materyal için Batılılaşmış bir versiyon talep ettiklerini belirtmişti. Ayrıca sözlerine "Japon live-action versiyonu istiyorlarsa, bunu kendileri yapacaklarını belirttiler. Ama filmi batı bakış açısından görmek istiyorlar." şeklinde devam etmişti.

Filmin orijinal konusu Tokyo'da yaşayan ve bir restoranda yarı zamanlı çalışan bir lise öğrencisi olan Taki'yi ve Japonya'nın kırsalında bir kasabada yaşayan ve şehirde yaşamak isteyen bir liseli kız olan Mitsuha'yı konu alıyor. İkili bir gün gizemli bir şekilde vücut değiştirmeye başlarlar ve birbirlerinin hayatlarını yönetmek için birbirleriyle iletişim kurmanın bir yolunu bulmak zorunda kalırlar. Daha sonra fiziksel olarak ilk kez buluşmaya çalıştıklarında, Taki birbirlerini kurtarmak için zamana karşı yarışa yol açacak bir sır keşfeder.

Orijinal anime filmi 2016 Ağustos ayında Japonya'da vizyona girmiş ve Japonya'da tüm zamanların en yüksek hasılat yapan dördüncü, en yüksek hasılat yapan ikinci Japon filmi ve ikinci en yüksek hasılat yapan anime filmi olmuştu.

Kaynak: animenewsnetwork

Yorumlar (1)

Fullmetall     09/19/2020 08:09 Id:1197


Bi bu eksikti... :D :D