PLANETDP // HABERLER // Last Night in Soho'nun Vizyon Tarihi Değişti

COVID-19 salgınının kısıtlamaları yavaştan kaldırılmaya başlansa da önümüzdeki dönemde sinemaların yeniden faaliyete geçeceği düşünülse de pandemi, hala filmlerin vizyon tarihlerini etkileyeme devam ediyor. Son dönemde bu durumdan etkilenen filmler arasında Edwar Wright’ın Last Night In Soho’su, David Lowery’nin de The Green Knight filmi yer alıyor.

Bu dönemde film endüstrisinin büyük yapımcıları birçok filmin vizyon tarihini değiştirdi hatta bazı filmlerin vizyon tarihleri gizemini sürdürüyor. Wright’ın beklenmedik bir şekilde psikolojik-korku filmi kategorisinde boy gösterdiği filmin Eylül ayında seyircilerle buluşacağı planlanıyordu. Şu andaki süreçten etkilenen filmin çekimleri bitmiş olsa da post-prodüksiyon süreci uzamış gibi görünüyor. Anlaşılan filmi bu yıl değil, önümüzdeki yıl izleyebileceğiz. Filmin hikayesi ise en az iki farklı zamanda dolaşacağımız, ışıltılı Londra’nın kalbinde köhne bir yerde geçiyor, fakat görünen o ki hikâye gizemini hala koruyor. Filmin yıldızları arasında Thomasin McKenzie, Anya Taylor-Joy, Diana Rigg, Matt Smith ve Terence Stamp bulunuyor.

Lowery’nin A Ghost Story ve The Old Man and The Gun filmlerinin de vizyon tarihleri ileriye atıldı. Başrolünde Dev Patel’in oynayacağı, Kral Arthur efsanesini konu alan destansı filmin galasının SXSW Festivalinde yapılacağı düşünülmekteydi, tabii ki şu anda yaşadığımız salgın festivalleri de iptal etmiş durumda… Lowery ve takımını uzunca bir bekleyiş dönemi içindeler. Filmin nereden, ne zaman bizlerle buluşacağı ise diğer bir merak konusu…

Kaynak: Empireonline

Yorumlar (0)