PLANETDP // HABERLER // Jet Li ve Gong Li de Live-Action Mulan Filminin Kadrosuna Katıldı

Jet Li (The Expendables 3) ve Gong Li (Ana), Disney'in yeni live-action filmi Mulan'ın kadrosuna katıldı. Duyuru, Donnie Yen'in (IP Man serisi, Rogue One: A Star Wars StoryMulan'da komutan Tung'u canlandıracağı haberinden kısa süre sonra yapıldı. Üçlü baş karakteri canlandıran Liu Yifei'ye eşlik edecek.

Jet Li'nin Çin'in imparatoru rolü için son görüşmeleri yaptığı söyleniyor. Jet Li'nin karakteri her haneden bir erkeğin askerliğini mecburi kılar ve askeri seferberlik emri verir. Böylece Mulan, yaşlı babasının askere gitmemesi için erkek kılığına girer. Gong Li'nin ise filmin kötüsü, güçlü bir büyücü olarak kadroya katıldığı doğrulandı. Ayrıca Xana Tang da (Filthy Rich) kadroya Mulan'ın kız kardeşi rolüyle katılıyor.

Mulan, orduda yaşlanan babasının yerine geçmek için erkek kılığına giren bir kadın savaşçıyı konu alıyor. Stüdyo, antik Çin'in Hua Mulan efsanesini 1998 yılında çizgi filme uyarladı.

Mulan karşımıza Disney'in iddialı live-action adaptasyon projelerinden biri olarak çıkıyor. Bu projeler arasında The Lion KingThe Jungle Book 2, CruellaMaleficent 2DumboJames and the Giant PeachWinnie the Pooh, PinocchioGeniesNight on Bald MountainThe Little Mermaid ve The Sword in the Stone gibi adaptasyonlar da yer alıyor.

Mulan'ın senaryosunu Lauren Hynek, Rick Jaffa, Amanda Silver ve Elizabeth Martin yazıyor. Chris Bender, Jason Reed ve Jake Weiner ise yapımcılığı üstleniyor.

Mulan, 27 Mart 2020 tarihinde vizyona girecek.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (1)

bahner- 04/24/2018 07:04

Özledik seni Jet Li. Çin tarihi ve felsefesi herzaman ilgimi çekmiştir.