PLANETDP // HABERLER // Jerusalem’s Lot: Adrian Brody Yeni Stephen King Dizisinin Kadrosunda

Comingsoon’un haberine göre, Epix, Stephen King’in aynı isimdeki kısa korku hikayesini temel alan ve Adrien Brody’nin (The Pianist) hikayenin başrolü olan Kaptan Charles Boone’u canlandıracağı Jerusalem’s Lot isimli dizinin yapımına başlanmasını istedi. Dizi, Brody’nin 2017’de altı bölüm yer aldığı Peaky Blinders’tan sonra yer alacağı ilk dizi olacak.

Epix’in müdürü Michael Wright bir açıklamasında, “Bu dizi, klasik gotik korku türünün gergin ve kesinlikle tüyler ürpertici bir uyarlaması,” dedi. Donald De Line ve Jason ile Peter Filardi’nin muhteşem takımıyla ve harika başrolümüz Adrien Brody ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz. Ayrıca, tabii ki iş korkuya gelince kimse Stephen King’in eline su dökemez. Bu harika dizinin yayıncısı olacağımız için çok heyecanlıyız.”

1850’lerde geçen Jerusalem’s Lot’ta eşi denizde öldükten sonra üç çocuğuyla küçük ve durgun bir kasaba olan Preacher’s Corners, Maine’deki, ailesinden kalma ufak bir eve taşınan Kaptan Charles Boone’un hikayesini göreceğiz. Taşındıktan sonra Charles ailesinin gizli ve iğrenç sırlarını öğrenecek ve Boones’ları bunca yıldır rahat bırakmayan bu karanlıktan kurtulmak için savaşması gerekecek.

Bu kısa hikaye, King’in ilk olarak 1978’de yayımlanan Night Shift koleksiyonun bir parçasıydı. Jerusalem’s Lot, King’in çoğu romanında geçen popüler bir mekan ve ilk olarak King’in 1975’te yayımlanan Salem’s Lot romanında okuyucuya tanıtılmıştı. Yazar bir röportajında Jerusalem’s Lot’u yaratırken eski memleketi Durham, Maine’den ilham aldığını açıklamıştı.

Dizi adaptasyonunun baş yapımcılığını Donald De Line (Ready Player One), Jason Filardi ve Peter Filardi üstlenecek. Jason ve Peter dizi sorumlusu olarak da görev alacaklar. Dizinin yapımına 2020 Mayıs ayında başlaması ve 2020 yılının sonbaharında da yayımlanması bekleniyor.

Kaynak: Comingsoon

Yorumlar (0)