PLANETDP // HABERLER // James Gunn Scooby-Doo 3 Senaryosunu Paylaştı

The Guardians of the Galaxy ve The Suicide Squad filmleriyle büyük başarılar elde eden ünlü senarist ve yönetmen James Gunn, aynı zamanda 2000’li yılların başında yazdığı ve canlı aksiyon film olan Scooby-Doo filmlerinin de senaryolarını yazmıştı. Scooby-Doo 2: Canavarlar Kaçtı filmi, 90 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. İlk filme kıyasla düşük bir sonuç elde edilmişti. Daha sonra üçüncü filmin senaryosu rafa kaldırıldı. Ancak canlı aksiyon serisi olan Scooby-Doo’nun ön hikayesi Cartoon Network’te sevenleriyle buluşacak.

Warner Bros. daha genç Gizem Avcıları’yla, Scooby-Doo animasyon filmini artık izleyicilerle buluşturuyor. Scoob! bu yaz sinema salonlarını dolduracak gibi görünüyor. Maalesef, koronavirüs salgını sebebiyle filmin gösterim tarihinin erteleneceği kararı alındı ancak şimdilik kesin olarak belirlenmiş bir tarih yok.

James Gunn, Scooby-Doo 3 filmi için kendi senaryosu hakkında twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.

  • Scooby-Doo 3 nasıl bir film olacaktı?
  • James Gunn: Gizem avcıları ekibi, İskoçya’da canavarlarla başı dertte olan bir şehre gitmeleri için bu işi alıyorlar. Fakat filmin ilerleyen sahnelerinde anlıyoruz ki bu canavarlar aslında kurbandı, ayrıca Shaggy ve Scooby’nin kendi önyargıları ve dar fikirlerinden kurtulmaları gerekiyor. (Evet,şaka yapmıyorum!)

Scoob!” filminde birbirlerine bağlı iki dost olan Shaggy ve Scooby’nin ilk tanışmaları ve genç detektifler Fred, Velma ve Daphne’den oluşan Gizem Avcıları ekibine katılma hikayelerini anlatıyor. Bu zamana kadar birçok gizemli vaka su yüzüne çıkarıldı ve bir sürü maceralar yaşandı. Scooby ve arkadaşları şimdi daha büyük bir zorlukla karşı karşıya. Bu zamana kadar ki en gizemli olay: Hayalet köpek Kerberos’un Dünya’ya salınma planı. Gizem Avcıları Dünya’yı, “köpe-kaliptik” bir tehlike altına girmeden kurtarmaya çalışıyorlar. Genç dedektifler, Scooby’nin bilinmeyen mirasını ve hayal gücünün sınırlarını aşan destansı bir kaderi olduğunu keşfediyorlar.

İşte, Kelly Fremon Craih tarafından yazılan, Tony Cervone tarafından yönetilen Scoob! Filminin yıldız oyuncuları: Zac Efron, Frank Welker, Kiersey Clemons, Will Forte, Jason Isaacs, Ken Jeong, Tracey Morgan, Gina Rodriguez, Amanda Seyfried ve Mark Wahlberg.

Koronavirüs salgını sebebiyle Scoob! Kesin bir tarih verilmemekle birlikte ertelenmiştir.

Kaynak: HeroicHollywood

Yorumlar (1)

Putte- 04/07/2020 01:04 Id:1031

Her prodüksiyon aşamasındaki yapım için covid19 nedenli erteleme kararları gelmeye başladı. Bu pandemik kriz umarım çok uzun sürmez. Çünkü hayatın her alanında adım bir felç geliştirmeye başladı. İnsanalrı öldürmesi de cabası.