PLANETDP // HABERLER // James Dean, Savaş Konulu Drama Filmi Finding Jack’te CGI İle Hayata Geri Dönecek

James Dean’in oynadığı üçüncü ve son film olan Vahşi Batı draması Giant yayımlanalı 60 yıldan fazla oldu ve Comingsoon’un haberine göre, iki kez Akademi ödülüne aday olmuş aktör, yapımı süren aksiyon-drama filmi Finding Jack’te CGI ile hayata geri dönecek.

İkonik aktör 1955’te bir trafik kazası sonucu 24 gibi genç bir yaşta hayatını kaybetti. Sadece üç filmde oynamış olmasına rağmen Dean, beyaz perdedeki asi görünüşüyle bir popüler kültür ikonu oldu.

Yönetmenler Anton Ernst ve Tati Golykh, Dean’in görüntüsünü kullanmak için ailesinden izin aldı ve eski işlerinden gerçek görüntüleriyle fotoğraflarını kullanarak dijital olarak “gerçekçi bir James Dean versiyonu” yaratmak için de Canadian VFX, Imagine Engine ve Güney Amerika’nın VFX şirketi MOI Worldwide ile iş birliği yaptı.

Ernst bir açıklamasında, “Oldukça karışık karakteristik özellikleri olan Rogan karakterini canlandırabilecek birini bulabilmek için her yeri araştırdık ve aylar süren bir araştırma sonucunda James Dean’de karar kıldık.” dedi. “Ailesinin bizi destekliyor olmasından gurur duyuyoruz ve bugüne kadarki en epik film yıldızlarından biri olma şöhretini korumak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Yazar Gareth Crocker’ın yine aynı isimli kitabına dayanan Finding Jack, Vietnam Savaşı’nda geçiyor ve gerçek bir olay olan, savaşın sonunda 10.000 ordu köpeğinin terk edilmesinden ilham alıyor. Film, bir adam ve sarı Labrador arasında geçen alışılmadık arkadaşlığı anlatacak. CGI James Dean, karakterini seslendirecek bir başka aktör ile, filmin ikinci baş rolü Rogan’ı oynayacak.

Kitabın özetine göre: “Yeni kurduğu ailesini trajik bir kazada kaybettikten sonra Fletcher Carson, Vietnam’da başlayan savaşa katılıyor. Oldukça depresyonda olan Carson, savaşta ölmeyi planlıyor. Fakat ilk görevlerinden birinde, Fletcher oldukça ağır bir şekilde yaralanmış olan Labrador’u kurtarıyor, onu sağlığına kavuşturuyor ve adını Jack koyuyor. Fletcher ve Jack, Vietnam ormanlarında devriye gezip hayatta kalırken, Fletcher’ın hayata tutunma isteği filizleniyor.

Savaşın sonunda, Birleşik Devletler Hükumeti, geri çekilmenin bir sonucu olarak, savaşta orduya yardımcı olan tüm köpeklerin “fazlalık savaş ekipmanı” olarak kabul edildiğini ve eve götürülmeyeceğini açıklıyor. Köpeklerinin sayısız hayat kurtardığı Vietnam’daki köpek sahipleri haberi şok ve inanmazlıkla karşılıyor. Fletcher ise eğer Jack’i terk ederse kendisinin de kaybolacağını biliyor. Jack’i geride bırakma emrine karşı geliyor ve böylece macerası başlıyor.”

Finding Jack, Magic City markasının altındaki Anton Ernst ve Tati Golykh tarafından yönetilecek ve Maria Sova da senaryoyu yazacak. Ernst ve Golyk, Artistry Media Group’tan Donald A. Barton ile birlikte yapımcılığı da üstelenecek.

Filmin tüm dünyada 11 Kasım 2020’de yayımlanması planlanıyor.

Kaynak: Comingsoon

Yorumlar (3)

DeanJames- 11/07/2019 10:11 Id:841

Bekleyelim görelim nasıl bir şey olacağını. İlginç bir deneyim olacağı kesin. Ama böyle bir şey için en doğru oyuncuyu seçtiklerini rahatlıkla söyleyebilirim.

Putte- 11/08/2019 03:11 Id:844

Mevzubahis James Dean olunca @DeanJames i görebiliyoruz bak :) Bekliyoruz.

DeanJames- 11/09/2019 05:11 Id:846

:) @putte evet ikonik aktörlerden biri bence James Dean. Erken yaşta ölmeseydi kariyerinin nasıl şekilleceğini hep merak etmişimdir.