PLANETDP // HABERLER // Investigation Discovery, Tiger King’e Devam Sezonu Çekecek

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness, Netflix’te yayımlandığı günden beri sosyal medyada büyük ilgi görüyor ve Investigation Discovery de bu ilgiyi boşa çıkarmayarak ikinci sezonun yapımına başlandığını açıkladı.

Carole Baskin’in gerçekten sadece hayvanları korumaya çalışan biri mi yoksa, eşi Don Lewis’in kayboluşunu planlayan kişi mi olduğunu Investigating The Strange World of Joe Exotic adlı ikinci sezonda öğrenmeye çalışacağız.

ID, Travel Channel, American Heroes Channel ve Destination America’nın Grup Başkanı Henry Schleiff bir açıklamasında, “İzleyiciler Netflix’in Tiger King yapımına kesinlikle bağlandı ama dünyadaki gerçek suç hayranları daha fazlasını istiyor,” dedi. ID kesinlikle, kayıp eş, suikastçı ve egzotik hayvanların illegal ticaretini işleyen bu yapım için biçilmiş kaftan. Artık sadede gelip izleyicilerin cevabını öğrenmek istedikleri soruları cevaplama zamanı.”

ID, sadece Joe Exotic’in bildiği sırları ve daha önce yayımlamadıkları görüntüleri yayımlayacaklarını açıkladı. Bunlar arasında Joe’nun sakladığı diğer iskeletler, gerçekten suçlu olup olmadığı, Jeff Lowe’ın gerçek kimliği, FBI’ın sahip olduğu bilgiler ve Don Antle’ın duvarları arasında saklanan diğer sırlar yer alıyor.

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness’ın incelediği eksantrik ve tarikat lideri benzeri büyük kedi sahiplerinin sadece birkaçı aslan yelesi saçlı, silahlı, çokeşli,country şarkıcısı olan ve Oklahoma'da bir hayvanat bahçesi olan Joe Exotic’ten daha çok ilgi çekebiliyor. Karizmatik fakat yanlış yola sapmış olan Joe ve uyuşturucu kralları, dolandırıcılar ve tarikat liderlerini de barındıran bu değişik karakterlerin tek ortak noktası büyük kedilere olan tutkuları ve sahip oldukları canlı hayvan koleksiyonun çektiği ilgi ile onlara kazandırdığı statü. Fakat hayvan hakları savunucusu ve büyük kedileri koruma alanı sahibi Carole Baskin’in gelmesi ve onları işlerinden etmekle tehdit etmesiyle ortalık karışıyor. Bu gelişmeyle başlayan rekabet Joe’nun adam öldürmek için kiralık katil tuttuğu gerekçesiyle tutuklanmasına sebep oluyor ve büyük kedi sahiplerinin kedilerden daha tehlikeli olduğu bir gerçeklik ortaya çıkıyor.

Yedi bölümlük bu gerçek suç belgeseli Eric Goode ve Rebecca Chaiklin tarafından yönetildi. Projenin baş yapımcılığını ise Chris Smith, Fisher Stevens, Goode ve Chaiklin üstlendi. Yayımlandığı günden beri bir fenomen haline gelen bu belgesel Rotten Tomatoes’da %93 oy aldı.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)