PLANETDP // HABERLER // İlk Alman Yapımı Netflix Filminin Çekimleri Başladı

Başrollerinde David Cross (The Reader), Frederick Lau (Victoria) ve Janina Uhse'nin (Good Times, Bad Times) bulunduğu Netflix'in ilk Alman orijinal filmi Concrete Gold'un çekimlerine Cüneyt Kaya yönetiminde başlandı.

Alman yapım şirketi UFA işbirliğinde çekilen dram-gerilim türündeki film; absürt servetleriyle dolandırıcılık, kendilerini birdenbire açgözlülük ve uyuşturucu batağında bulan üç emlakçının yükselişlerini ve düşüşlerini konu alıyor.

Türk asıllı Alman yönetmen ve senarist Cüneyt Kaya, bu filmin de senaryosunu yazdı ve yönetmenliğini üstleniyor. UFA Fiction şirketine bağlı Sebastian Weninger ve Johannes Kunkel ise filmin yapımcılığını yapacak. Kadroda ayrıca Peri Baumeister, Detlev Buck, Samuel Finzi, Sophia Thomalla ve Johanna Ingelfinger de yer alıyor.

Netflix'in İçerik Satın Alma ve Ortak Yapımlar müdürü Kai Finke, Cüneyt Kaya ve yapım şirketi için "Concrete Gold filmi için Cüneyt Kaya ve UFA Fiction ile çalışmak çok keyif verici. Cüneyt ve harika ekibimiz bu tempolu filme sonsuz bir enerji getirdi. Ayrıca, UFA Fiction ekibine Netflix adına böylesine kaliteli bir film yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Bu yılın ilk Alman orijinal filmini yaptığımız için çok mutluyuz ve platformumuzda dünya geneline açılması için sabırsızlanıyoruz," sözlerine yer verdi.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (0)