PLANETDP // HABERLER // İkinci IT Filmi için Jessica Chastain ile Görüşülüyor

IT Chapter 2'de yer alması için Academy ödülü adayı oyuncu Jessica Chastain ile resmi bir şekilde görüşülüyor. Chastain, Andy Muschietti'nin ilk yönetmenlik deneyimi Mama'da rol almıştı. IT Chapter 2'ye katılacak olursa Muschietti ile ikinci kez beraber çalışacak.

Chastain rol ile ilgilendiğini Kasım ayında belirtmişti. Filmin hayranları ve Chapter 1'in genç oyuncusu da Bev'in yetişkin halini canlandırması için Chastain'in kadroya katılmasını umut ediyordu. IT'in ilk filminde Bev karakterini Sophia Lillis canlandırmıştı.

IT'in ikinci kısmı Gary Dauberman tarafından kaleme alınacak. Yönetmenliğini bir kez daha Muschietti'nin yaptığı film 6 Eylül 2019'da vizyona girecek. Bill Skarsgård'ın devam filmi için palyaço Pennywise rolüyle geri dönmesi bekleniyor.

IT geçen yılın Eylül ayında vizyona girdi ve açılış haftasını 123.1 milyon dolarla kapattı. Böylece Eylül ayında ve Sonbahar'da vizyona giren korku filmleri arasında en yüksek kazançlı açılış haftasına sahip oldu. +18 filmler arasında en yüksek kazançlı açılış haftasını sadece 9 milyon dolar farkla Deadpool'a kaybetti ve ikinci oldu. Film uluslararası gişede 700 milyon dolardan fazla kazandı ve tüm zamanların en çok kazanan korku filmi oldu.

IT filminde Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer ve Nicholas Hamilton rol aldı.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)