PLANETDP // HABERLER // Idris Elba, 80'li Yıllarda Geçen Bir Komedi'nin Hem Yaratıcılığını Hem De Başrolünü Üstlenecek

The Dark Tower'ın yıldızı kendi çocukluğundan da esinlenecek ve Sky'da yayınlanacak In The Long Run isimli komedi dizisinde başrol olacak.

80'li yılların Londra'sında geçecek dizi, 10 yıl önce Sierra Leone'den İngiltere'ye göç eden Easmon ailesini konu edinecek. Elba, bölgedeki bir fabrikada arkadaşı ve komşusu Bagpipes (Bill Bailey) ile birlikte çalışan baba Walter'ı canlandıracak.

Walter'ın oğlu Akuna, gününü oturdukları sitede futbol oynayarak ve mahallenin serserilerinden uzak durmaya çalışarak geçirir. Walter'ın kardeşi Valentine'in İngiltere'ye yerleşip yarattığı kaos ve Akuna'ya müziği sevdirmesi ailenin hayatını altüst eder.

Elba, "Bir komedide yer alıp, biraz gülmeye ihtiyacı olan bir dünyayı eğlendirecek olmaktan dolayı çok mutluyum. Çalıştığımız ekip harika ve insanların izlemesini dört gözle bekliyorum." diye konuştu.

Elba'nın Green Door Pictures ve İngiliz aktör Stephen Fry'ın Sprout Pictures şirketleri Gina Carter ile birlikte dizinin yapımcılığını üstlenecek.

Sky'ın komedi bölümü yöneticisi Jon Mountague, "Idris ile birlikte özgün, zeki ve içten bir komedide çalışmaktan onur duyuyoruz. In The Long Run, izleyicileri şaşırtacak ve keyiflendirecek." dedi.

Kaynak: Variety

Çeviri: Lizozom

Yorumlar (1)

DayDreamer- 10/19/2017 03:10

Bu adamın karakterlemelerinden hoşlanıyorum, umarım komedi dalında da başarılı bir çalışma ortaya çıkarır.