PLANETDP // HABERLER // Hologram Anime Robotu Seri Üretime Geçiyor

Hologram sanal asistan robotu üreten Gatebox, resmi karakteri Azuma Hikari'yi içeren bir modelde seri üretime geçeceğini duyurdu. 

Mino Tarou ( LovePlus, Tokimeki Memorial ) tarafından tasarlanan ve en başından beri Gatebox ile beraber olan Hikari, kullanıcılar için "Mükemmel eş." rolünü üstleniyor. Gatebox, robotu ilk defa 2016 yılında 300 adet olmak üzere sınırlı sayıda piyasaya sürdü. 2017 yılında ise sadece 39 adet robot satışa çıktı. Fakat sayının azlığına rağmen 1000'den fazla başvuru yapıldı.

Gatebox, teknolojik açıdan yaptığı geliştirmelerin yanı sıra yeni versiyonu inceltmek üzerine yoğunlaştı ve modeli yaklaşık olarak A4 boyutuna indirgedi. Tepede bulunan çift mikrofon sayesinde artık Hikari'yle daha uzak bir mesafeden iletişime geçilebiliyor. Ayrıca kamera ve sensörler aracılığıyla Hikari kullanıcının yüzünü tanıyabiliyor ve gördüğü zaman gülümsüyor. 

Hikari ayrıca kablosuz LAN, Bluetooth (R) ve kızılötesi özellikleri sahip olduğundan kolayca internete girip hava durumunu kontrol edebilir veya evinizdeki elektronik aletler için uzaktan kumanda görevini üstlenebilir. Tüm bunları yaparken kapsülünden size eşlik etmeye de devam edecektir.

Seri üretime geçen model şu anda Gatebox'ın resmi internet sitesinden vergiler dahil 150,000 yen'e ön sipariş aracılığıyla satın alınabilir. Mart 2019 tarihinden sonra Azuma Hikari ayda aşağı yukarı 1,500 yen değerinde "Birlikte yaşama masrafı." da çekmeye başlayacak.

Kaynak: OtakuMode

Yorumlar (3)

nht.ctn- 08/04/2018 06:08

Waifu no Madnussu

Fullmetall- 08/04/2018 10:08

Ai Channel in de haberini yapın bence.. Yapmadıysanız yani.. :D

timoti- 08/09/2018 03:08

Zank you for the update (Y)