PLANETDP // HABERLER // HBO, The Last Of Us'ın Dizisini Geliştiriyor

ComingSoon’un haberine göre, HBO ve Sony Pictures, PlayStation’ın popüler hayatta kalma korku oyunu olan The Last Of Us’ı yine aynı isimle ekranlara taşımak için işbirliği yapıyorlar. Bu proje PlayStation’ın ilk televizyon projesi olacak. Dizinin senaryosunu Neil Druckmann ile Chernobyl’in ödüllü yaratıcısı Craig Mazin kaleme alacak.

HBO programlama başkanı Casey Bloys bir açıklamasında, “Bu övülen oyunun sanal dünyasını hayata taşımak için Craig, Neil, Carolyn, Sony ekibi, Naughty Dog ve PlayStation ile çalışma şansına sahip olmak oldukça heyecan verici.” dedi.

İlk olarak 2013’te PlayStation 3 için ve sonrasında da 2014’te PlayStation 4 için çıkan bu oyunda Joel ve genç fakat kabiliyetli Ellie’nin altüst olmuş dünyalarında başlarına gelenleri görüyoruz. İnsanlığı ele geçiren kordiceps virüsünün çıkışının üstünden 20 sene sonra geçen bu oyunda, şans eseri birbirini bulan bu iki kişi hayatta kalmak için önemli kararlar almak zorunda kalırlar.

Mazin, Neil Druckmann kesinlikle oyun sektöründe çalışan en iyi hikaye anlatıcı ve The Last Of Us da onun başyapıtı. Onun bu nefes kesici sanatını ekranlara adapte etmeyi uzun yıllardır hayal ediyordum ve bunu şimdi Neil ile birlikte yapabilecek olmak gerçekten onur verici.” dedi.

Druckmann, Craig’le ilk konuşmamızda anlatış şekline yaklaşımından ve The Last Of Us’a olan sevgisi ve anlayışından dolayı ben de çok şaşırmıştım,” dedi.Craig ve HBO, Chernobyl ile gergin, üzücü ve duygusal bir şaheser yarattılar. The Last Of Us’ın hikayesini televizyona taşımak için daha iyi bir ekip düşünemezdim.”

The Last Of Us adaptasyonu, muhtemelen ikinci oyundan da alacağı ek içerikle, birinci oyundaki olayları ekrana taşıyacak.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)