PLANETDP // HABERLER // HBO Dizisi Westworld'ün Yaratıcıları İkinci Sezonda Orta Çağ ve Roma Dünyalarını İrdeleyecek

Vanity Fair zirvesinin ikinci gününde Westworld'ün yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy, yeni tema parkları olarak Michael Crichton’ın 1973 yılında çektiği asıl filmde yer alan eğlence parklarının, özellikle Roma ve Orta Çağ dünyalarının, gelecek sezonda karşımıza çıkma ihtimalinden bahsetti.

Nolan ve Joy'a panelde yönetilen "İlk sezonda niye Orta Çağ ve Roma dünyalarını es geçtiniz?" sorusuna ise Nolan, "İkinci sezona bir şeyler saklamalıydık." cevabını verdi.

Westworld'ün sezon finalinde şiddet içeren diğer bir eğlence parkı olarak Samuray Dünyası'nın gösterilmesi ikincil parkların geleceği hakkında ipucu vermişti.

Orijinal filmde Westworld, konukların hayallerini yaşayabilecekleri tek park değildir. Westworld'ü kuran şirket olan Delos, Roma ve Orta Çağ dünyalarını da yönetmektedir. Bunun yanı sıra devam filmi olarak 1976'da çekilen ve bu defa Crichton tarafından kaleme alınmayan Futureworld (Geleceğin Dünyası), aynı ada sahip bir eğlence parkında geçmektedir.

Nolan ve Joy, dizilerinin ana konusunu oluşturan yapay zekânın ilerleyişi ve muhtemel sonuçları hakkında da konuştu. Nolan,” Yapay zekânın bizi köle haline getirip emri altına almasından korkuyorum da, korkmuyorum da.  Geçtiğimiz yıllarda yaşanan olaylara bakacak olursanız insanoğlu dünyayı idare etmekte berbat. Bunun gelişme payı olduğu da aşikâr.” Ayrıca Nolan, bu sistemlerin dünyamızın işleyiş yöntemine çarpıcı kazançlar sağlayacağı konusunda oldukça iyimserdi.

NolanYapay zekâ niye kötü olup bizi yok etmek istesin?” sorusuna bir şirketin amacıyla kıyaslayarak şöyle cevap verdi:  “Bir şirketin amacı kâr elde etmektir. Amaç basittir, ikilidir. Ne azıdır ne de fazlası. Bilgisayarların işleyişi de aynıdır. En kolay talimatlarla hayalin ötesine geçebileceğinizi anlarsanız neden bahsettiğimiz hakkında bir fikriniz olur.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (1)

trhn- 10/07/2017 12:10

tesekkürler