PLANETDP // HABERLER // Guggenheim Yeni Spider Filmi Üzerinde Çalışıyor

Film sektöründe bir durgunluktan söz etsek de yavaş yavaş üretime yeniden başlanması düşünülürken bir yandan Sony, Spider-Man dünyasını, yeni sahnelerle ve senaryolarla genişletmeye devam ediyor. Dün SJ Clarkson’ın gizemli filmine dair stüdyo şirketiyle ilgili haberler alırken, Marc Guggenheim’ın da Jackpot’u sinemaya uyarlayacağını öğrendik.

Dan Slott ve Phil Jimenez tarafından 2007 yılında yaratılan Sara Ehret karakteri bir bilim insanı ve çizgi roman dünyasından bağımsız bir karaktere uyarlandığı söylenemez.  Ehret, Parkinson’un hamilelik döneminde kaptığı Lot 777 isimli virüsü inceleyen bir bilim insanı, araştırmacı görevindedir. Parkinson virüsten dolayı komaya girer ve komadan çıktıktan sonra sağlıklı bir şekilde doğumu gerçekleştirilir. Kadının süper gücü de doğum sırasında ortaya çıkar. Bunun üzerine kendisini New York’ta hükümet destekli süper kahraman ünvanıyla yeni bir hayata sürüklenirken bulur, fakat ailesinin güvenliği için görevini bırakır. Bunun üzerinde Alana, Jacobson Jackpot rolünü üstlenir fakat Spidey’e destek çıkarken hayatını kaybeder. Alana’nın ölümü üzerine vicdan azabı çeken Sara Ehret Jackpot kimliğine bürünür.

Guggenheim’ın senaryosu bu yaşananları açıklığa kavuşturacak mı bilmiyoruz fakat Sony’nin kadın karakterleri ön plana çıkartmaya çalıştığı oldukça açık... Guggeinheim, çizgi roman deneyiminden pek söz etmemeyi seçse de 2011 yılında çıkan Green Lantern’in yazarları arasındaydı. O zamandan beri de Arrowverse dizisinin baş yazarlarından ve yapımcılarından biri olarak başarılarına başarı katmayı sürdürdü.

Kaynak: Empire Online

Yorumlar (0)