PLANETDP // HABERLER // Graham King'ten Michael Jackson Filmi Geliyor

Oscar ödüllü yapımcı Graham King (The Departed, Bohemian Rhapsody, Hugo), Michael Jackson'ın şarkılarına erişim izniyle beraber film yapabilmek için gerekli tüm hakları aldı. Oscar adayı John Logan (Hugo, The Aviator, Gladiator), King'in GK Films şirketi adına senaryoyu kaleme alacak.

Şirket filmin, pop ikonunun hayatının ayıklanmış versiyonu olmayacağını dile getirdi. Şarkıcının özellikle hayatı meşhur olduğundan filmde göz ardı edilmeyecek. Film, Haziran 2009'da 50 yaşında vefat eden Jackson'un tüm hayatını ele alacak.

Çocuk yaşta yıldız olan ve yetişkinliğinde dünya çapında ikonlaşan Jackson'ın çocukluğu kolay değildi. Üstelik ilerleyen zamanlarda evinde rutin olarak yatılıya kalan çocuklardan gelen cinsel taciz suçlamaları yüzünden kendisini savunmak ve para ödemek zorunda kaldı.

Taciz konusu yakın zamanda HBO'nun Emmy ödüllü belgeseli Leaving Neverland'te ele alındı ve 100 milyon dolarlık bir davayla sonuçlandı.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (1)

Putte- 11/25/2019 07:11 Id:858

Kesinlikle izlenesi film. Unutulmaz şarkıları, show ları dans ve kareografileriyle extra klas yıldızlardan biriydi. Çocuk tacizleri kısmı filmde nasıl işlenecek o da ayrı bir merak konusu.