PLANETDP // HABERLER // Game Of Thrones’un Yan Dizisi House of the Dragon 2022’de Yayımlanacak

HBO’nun Planlama Başkanı Casey Bloys, Deadline ile yaptığı bir röportajda Game of Thrones’un yan dizisi olarak geliştirilen House of the Dragon’ın 2022’de yayımlanmasının planlandığını açıkladı.

Dizinin yayım tarihi için, “2022 civarı olacağını tahmin ediyorum,” dedi ve bundan daha spesifik bir tarih vermek için çok erken olduğunu belirtti.

George R.R. Martin ve Ryan Condal’ın projesi için “Senaryo yazılmaya başlandı,” dedi.

Condal’ın, Martin’in Fire & Blood kitabını temel alarak yazdığı senaryo, Game Of Thrones’daki olaylardan 300 yıl önce geçiyor ve House Targaryen’e, Daenerys’in atalarına odaklanıyor.

Bloys, “Açıktır ki, büyük ve karmaşık bir dizi,” dedi ve henüz kadroyla ilgili bir gelişme olmadığını belirtti. GoT’tan tecrübeli olan Miguel Sapochnik ve Condal, GoT’un baş yapımcıları Martin ve Vince Gerardis ile birlikte serinin baş yapımcısı ve dizi sorumlusu olarak yer alacaklar.

House of the Dragon, HBO tarafından geliştirilen dört GoT yan dizisinden biriydi. Diğerleriyse geçici ya da kalıcı olarak bekleme aşamasında.

Bloys, “Benim için şimdilik House of the Dragon’ı yayımlamak ilk önceliğimiz,” dedi. “Başka onaylanan ya da yapımına hazırlanan bir proje yok. Gelecekte belki olabilir ancak şimdilik kesin planlar yok. Hepimiz House of the Dragon’a odaklandık.”

House of the Dragon, Jane Goldman tarafından yazılan ve başrolünde Naomi Watts’ın yer aldığı bir pilot bölümü çekilen fakat sonra iptal edilen diziyle birlikte onaylanan iki GoT yan dizisinden biriydi. Bloys, dizinin iptal edilmesinin sebebini de açıkladı.

“Yapım aşamasında bazı şeyler otururken bazıları oturmaz,” dedi. “Jane’in yaptığı güzel ve kesinlikle zorlayıcı şeylerden biri, senaryosunun GoT’tan 8000 sene önce geçmesiydi ve bu da daha detaylı bir dünya tasarımı gerektirdi. Bu büyük bir zaman farkı. House of the Dragon’ı öne çıkaran şeylerden biri bir kitabı, bir metni olmasıydı ve bu da diziyi planlarken işimizi kolaylaştırdı.”

“Bence Jane iyi bir iş çıkardı, büyük ve zorlu bir işti fakat sonunda kesin olarak bu kötü olmuş diyebileceğim bir şey yoktu. Sadece, genel olarak uyumsuzdu. Bu da ‘Game of Thrones’tan sonra Taht Oyunları namına bir şey var mı’ diye düşünmemize sebep olan şeylerden biri oldu. Bilerek birden fazla proje geliştirdik. Bir senaryo geliştirip onunla başarılı olmak çok güzel olurdu fakat bildiğiniz üzere başarılı olmak için birkaç deneme yapmak gerekiyor ve bu dizi de bu duruma bir istisna değil.”

Kaynak: Deadline

Yorumlar (2)

DeanJames- 01/19/2020 10:01 Id:917

Benim anladığım GoT üzerinden biraz daha gitmek istiyorlar. Hazır GoT için o kadar para harcamışken iyice faydalanalım demişler. Sonuçta 8000 önce geçen olaylar için farklı tasarımlar ve daha fazla maliyet gerekecekti. Sanırım böylece maliyeti düşürmüş oluyorlar. Hem set için hem de ellerinde en azından bir kitap olmuş oluyor. Ne yaparlarsa yapsınlar insanlar o finalden sonra mesafeli olacaktır. Ama iyi bir iş çıkarsa o zaman herkes o kötü finali unutur tabii.

Putte- 01/19/2020 01:01 Id:919

Final kötü müydü? Yoksa arzu edilenden farklı mıydı @DeanJames? Ben tahta çıkanı doğru tahmin ettim mesela. Yapımcıların ters köşeye yatırma meyli, tutkulu seyircinin adalet duvarına çarptı sanırım. Tahta John Snow çıksaydı o iyi final olacaktı. Yapımcıların sandığı gibi tepki gösterselerde kötürüm kardeşin çıkmasını ilginç bulmadı seyirci, tersine kötü buldu ve sinirlendi. Ama bence ilginçti. Dieğr eksik her safhanın çok uzun süren bir akıcılıkla anlatıldığı dizide final çok kısa geçildi. Bu da seyircide hazımsızlık yarattı. Bence Daenerys hanedanına dönmeleri ve oradan anlatmaları daha doğru tercih. Herşey o dönemin sonucu olarak karşımızdaydı. O dönemi seyretmek elbette iyi olur. GoT kadar başarılı olabilecek mi? Onun kadar Kült olabilecek mi? İşte bundan emin değilim. Tersine o başarıyı yakalayamaz sanıyorum. Ama başarabilecekelrini ummak istiyorum. Merakla bekleyeceğiz bunu.