PLANETDP // HABERLER // Game Of Thrones’un Naomi Watts’lı Yan Dizisi HBO Tarafından İptal Edildi

HBO’nun yapım aşamasında bir sürü Game Of Thrones içeriği var fakat Jane Goldman tarafından yazılan ve Naomi Watts’ın başrolünde olacağı yan dizi iptal edildi.

Duyulanlara göre, yapımcı Goldman, projenin kadrosuna ve yapım ekibine senaryonun iptal olduğunu bildirmek için e-mail atıyormuş. Bu gelişme HBO tarafından onaylanmadı.

Kingsman’ın yazarı ve George R.R. Martin tarafından yazılan yan dizi, oldukça başarılı 8 sezonluk macerasını Mayıs’ta bitiren GOT’taki savaşlardan, romantik ilişkilerden ve Emilia Clarke -ve Kit Harington’ın- ejderhalarından binlerce yıl önce geçiyor. Goldman’in yapımcılığını üstleneceği, ırk, güç, entrika ve White Walkers problemlerine eğilen yan dizi Haziran 2018’de yapım onayını almıştı.

HBO tarafından seçilen birkaç GOT yan dizisi senaryoları arasından seçilmişti. Bu, büyük beklentilerin ağırlığını taşıyan senaryo yapım aşamasındayken, HBO Eylül ayında, Martin ve Ryan Condal tarafından yazılan ve Game Of Thrones’ta yaşanan olaylardan 300 yıl önce geçip House Targaryen’in sonunun başlangıcına odaklanan bir başka senaryoya onay vermişti.

Watts’ın yapımcılığını yaptığı, Goldman tarafından yazılıp S.J. Clarkson tarafından yönetilen bu dizinin iptal haberi, pek beğenilmeyen ilk bakış görüntülerinin tekrardan düzenlenmesini de kapsayan uzun bir yapım süreci ve Kuzey İrlanda’daki çekimler sırasında sıkıntılar yaşandığı dedikodusundan sonra geldi.

Emmy ödüllü, sıkı hayranları olan ve David Benioff ve D.B. Weiss tarafından yazılan 10 milyon dolar değerinde senaryosu olan bir serinin böyle zor bir süreçten geçmesi pek de duyulmamış bir şey değil. İkili ve diğerleri de, HBO yan serilere odaklanmadan önce, orijinal GOT senaryosunun neredeyse tamamen yeniden çekilmesini gerektirecek kadar kötü bir durumda olduğunu kabul etti.

HBO’nun sahibi olan WarnerMedia, kendi HBO Max servisinin Burbank’teki Warner Bros binasında yapacağı yatırımcılar günü sunumunda ejderha ateşi görme hevesiyle yanıp tutuşurken yan dizinin iptal haberi geldi.

AT&T’nin sahibi olduğu medya şirketi önümüzdeki ilkbaharda çıkması planlanan proje ile neredeyse Yedi Krallık’ın savaşı kadar büyük olan bu yayın platformu savaşlarında ödülü almayı planlıyor. Netflix, Amazon ve Hulu’ya (Disney) 1 Kasım’da çıkacak AppleTV+ ve yine Kasım’da çıkacak Disney+ da eklenecekken, NBCUniversals’ın Peacock’ının da 2020’de çıkması bekleniyor. AT&T CEO’su Randell Stephenson dün, bu sıkı kapışma arasında HBO Max’ın büyük bir başarı elde etmesini beklediğini söyledi.

Telekom holdinginin patronu Pazartesi yaptığı tahminde HBO Max’in ilk 5 yılında 50 Milyon Amerikan abonesi olmasını hedeflediğini söyledi. Muhtemelen daha fazla Game Of Thrones beklentisi de bu hırsı ateşliyor.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (2)

DeanJames- 10/30/2019 10:10 Id:828

Naomi Watts' ı böyle bir yapımda görmek ilginç olacaktı.

Putte- 10/30/2019 11:10 Id:829

Yazık, GoT olsun ne olursa olsun. Seyredilirdi...