PLANETDP // HABERLER // Fantastic Beasts 2'nin İsmi Açıklandı

Sıradaki Fantastik Canavarlar filmi seneye tam bugün (16 Kasım 2018) vizyona girecek ve Warner Bros. yeni filmin isminin Fantastik Canavarlar: Grindelwald'un Suçları olacağını duyurdu.

Harry Potter okurları ve film takipçileri kara büyücü Gellert Grindelwald'un işlediği bazı suçlara halihazırda vakıflar. İlk olarak Potter hikayelerinde Dumbledore'un jenerasyonunun kötüsü olarak karşımıza çıkmıştı ve öğrendiğimiz kadarıyla yaptığı çarpık deneyler ve diğer şeyler sebebiyle Durmstrang'tan atılmıştı.

Fantastik Canavarler Nelerdir, Nerede Bulunurlar filmi bu zamandan birkaç yıl sonrasını anlatmıştı ve Grindelwald'un Avrupa'da bir büyücülük hiyerarşisi kurarak büyüdışı varlıklar üzerinde hakimiyet kurmasını konu edinmişti. Nihayetinde Seherbaz Percival Graves kılığında yakalanıp, Amerika Birleşik Devletleri Büyü Konseyi (MACUSA) tarafından tutsak edilmişti.

New York'ta Grindelwald, Obscurus adlı bastırılmış ve karanlık bir enerjinin etkisi altında olan Credence isimli bir genci himayesi altına almıştı. Ve bunu büyü topluluğunu ortaya çıkarıp, büyüdışıların bundan haberdar olması için kullanmıştı. Bu işlediği birkaç başlangıç suçuydu sadece...

Warner Bros'a göre, yeni filmde Grindelwald (Johnny Depp) esaretten kurtularak alçak davası için destek bulmaya çalışacak. Bu filmde Newt Scamander'ı (Eddie Redmayne) ve Albus Dumbledore'u (Jude Law) onu durdurmaya çalışırken göreceğiz.

Ayrıca bu filmde yeni karakterler de göreceğiz. Newt'in ağabeyi Theseus Scamander (Callum Turner) ve nişanlısı Leta Lestrange (Zoe Kravitz) (İlk filmde bir fotoğrafta görünmüştü.)

Grindelwald ve Dumbledore'un yanı sıra, Harry Potter hayranlarının aşina olduğu birkaç isim daha bu filmde yer alacak. Bunlardan biri de Nicolas Flamel. - ilk defa Harry Potter ve Felsefe Taşı'nda adı geçmişti.

Leta Lestrange'in isminin duyulması filmin hayranlarını heyecanlandırdı çünkü Harry Potter'da kilit bir karaktere sahip olan Bellatrix Lestrange ile aynı soy ismi taşıyor.

The Daily Show'a göre Jessica Williams da filmde yer alacak fakat karakteri hakkında bir bilgi mevcut değil.

16 Kasım 2018'de vizyona girecek olan Fantastik Canavarlar: Grindelwald'un Suçları'nın yönetmenlik koltuğunda David Yates'i göreceğiz.

Kaynak: Pottermore

Çeviri: Burhan Guclu

Yorumlar (0)