PLANETDP // HABERLER // Emmy Ödüllü Riz Ahmed, “Hamlet” için Netflix ile Görüşmelere Başladı

 

The Night Of’ un Emmy ödüllü yıldızı Riz Ahmed, Shakespeare’in en ünlü karakterlerinden birini canlandırmaya hazırlanıyor. Sanatçı Hamlet’in günümüze uyarlanmış halinde rol almak için Netflix ile anlaşma imzaladı. Bu uyarlamayı sanatçıyla birlikte okul arkadaşı senarist Mike Lesslie (Macbeth, Assassins Creed) hazırladı.

Yapımcılığını Jim Wilson’ın (Under the Skin, Attack the Block, You Were Never Really There) finans yönünü ve dağıtımını Netflix’in üstlendiği yapımın hikâyesi günümüz Londra’sının siyasi ve ekonomik belirsizliği üzerine kurulacak ve aile onuru, ahlaki vazife, hanedanlık yozlaşması gibi konular işlenecek.

Aktivist biri olarak tanınan Ahmed, sosyal etkiye sahip hikâye ve rolleri ön plana çıkarma arayışına bu projeyle devam edecek. Ayrıca aktör Emmy ödülünü eve götüren ilk Asyalı olma unvanını da elinde tutmaktadır.

Rogue One: A Star Wars Story, Nightcrawler ve Four Lions gibi filmlerde yer alan Ahmed, Swet Shop Boys adlı müzik grubundaysa rap yapmaktadır. 2017’deyse yılın en etkili isimleri arasında olup Time Dergisi’nin kapağında yer almıştır.

Ahmed ‘i göreceğimiz bir sonraki proje ise Jake Gyllenhaal ve Joaquin Phoenix ile birlikte yer alacağı "The Sister Brothers"tır.

Kaynak: Deadline

Çeviri: Irmak

Yorumlar (0)