PLANETDP // HABERLER // Dunkirk'in Yeni IMAX Afişi Çıktı

Warner Bros. Pictures 21 Temmuz'da sinemalara gelecek Christopher Nolan'ın Dunkirk'i için yeni bir afiş çıkardı. Nolan, Dunkirk hikayesini ekranlara taşıyabilmek için IMAX ve 65 mm film karışımından faydalanarak kendi özgün senaryosundan yönetti. Dunkirk'in yeni IMAX afişini aşağıda inceleyebilirsiniz.

Christopher Nolan Dunkirk'i IMAX için hazırladı ve The Dark Knight, The Dark Knight Rises ve Interstellar'da kullandığı IMAX çekimlerine sadık kalarak filmin büyük bir kısmını dünyadaki en yüksek çözünürlüklü kameralar olan IMAX'in 15perf 65m film kameraları ile çekti. Sadece IMAX sinemalarında kamerasıyla çekilen sahneler tüm ekranı kaplayacak şekilde genişletilecek ve tam anlamıyla üç boyutlu bir seyir deneyimi için seyircilerin görüntünün %40'a kadarını benzersiz canlılık, açıklık ve renk doyması ile seyredebilmelerini sağlayacak.

Dunkirk'in başında yüz binlerce İngiliz ve müttefik askerin etrafı düşman kuvvetleri tarafından sarılıyor. Sahilde arkalarında denizle beraber kapana kısılmış, düşman tarafından kuşatılırken inanılmaz bir durumla yüzleşiyorlar.

Filmin kast topluluğu Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Harry Styles, Aneurin Barnard, James D’Arcy ve Barry Keoghan ile beraber Kenneth Branagh (My Week with Marilyn, Hamlet, Henry V), Cillian Murphy (Inception, The Dark Knight Trilojisi), Mark Rylance (Bridge of Spies, Wolf Hall) ve Tom Hardy (The Revenant, Mad Max: Fury Road, Inception)'den oluşuyor.

Filmin yapımcılığını Nolan ve Emma Thomas (Interstellar, Inception, The Dark Knight Trilojisi) üstlenirken Jake Myers (The Revenant, Interstellar, Jack Reacher) baş yapımcı olarak hizmet veriyor.

Dunkirk'in sahne arkası yaratıcı takımı ise görüntü yönetmeni Hoyte van Hoytema (Interstellar, SPECTRE, The Fighter), yapım tasarımcısı Nathan Crowley (Interstellar, The Dark Knight trilojisi), editör Lee Smith (The Dark Knight trilojisi, Elysium), kostüm tasarımcısı Jeffrey Kurland (Inception, Bullets Over Broadway) ve görsel efekt denetmeni Andrew Jackson (Mad Max: Fury Road)'dan oluşuyor.

Dunkirk Fransa, Hollanda, Birleşik Krallık ve Los Angeles'ta çekildi.

Galerinin devamı için tıklayınız.

Kaynak: comingsoon.net

Yorumlar (0)