PLANETDP // HABERLER // Doreiku Survival Game Mangası Animeye Uyarlanıyor

Shinichi Okada ile Hiroto Ōishi'nin Dorei-ku: Boku to 23-nin no Dorei (Köle Bölgesi: 23 Köle ve Ben) mangasının anime adaptasyonunun resmi internet sitesi bu Cumartesi günü açıldı.

Hikaye, kişinin rakiplerini kendi kölesi haline dönüştürebilen KKM (Köle Kontrol Metotu) adı verilen bir cihaza sahip 24 kişi arasındaki hayatta kalma oyununu anlatıyor. Herkesin oyunda yer almak için kendince sebepleri bulunuyor.

Manga, başlangıçta roman paylaşma sitesi Everystar'da serileşen ve Okada'ya ait olan Boku to 23-nin no Dorei romanlarından uyarlandı. Futabasha asıl seri için üç sayı yayımlamakla kalmayıp Doreiku 2nd Shinjuku Kikō Kai başlıklı bir devam kitabı ve Dorei-ku: Boku to 23-nin no Dorei.ex başlıklı bir yan hikaye daha yayımladı. Okada, Dai Doreiku: Kimi to 1-Oku 3-Senban no Dorei başlıklı yeni bir devam kitabı daha yayımlamakta.

Ōishi 2012 yılında manga adaptasyonunu Everystar'da yayınladı ve Futabasha da serinin tümünü 10 derlenmiş sayı şeklinde yayımladı. 

Sayaka Akimoto ile Kanata Hongō'nun yer aldığı bir live-action film adaptasyonu da Japonya'da Haziran 2014'te gösterime girmişti.

Kaynak: ANN

Yorumlar (0)