PLANETDP // HABERLER // Dora the Explorer Filmi 2019 Yılında Çıkacak

Popüler Nickelodeon dizisi Dora the Explorer'ın live-action filmi 2 Ağustos 2019 yılında vizyona girecek. Paramount Pictures stüdyosunun projesi olan filmin, genç Dora'nın keşiflerini konu alması bekleniyor. Projenin senaryosunu kaleme alacak olan Nicholas Stoller (Storks, Neighbors) ile yeniden bir araya gelen James Bobin yönetmenlik işlerini üstlenecek. Filmin yapımıyla Michael Bay'in Andrew Form ve Brad Fuller ile beraber kurduğu prodüksiyon şirketi Platinum Dunes ilgilenecek.

Henüz film ile ilgili detaylar bilinmiyor. Fakat önümüzdeki yılın yaz sezonuna yaklaştıkça Dora ve arkadaşları Boots, Harita, Sırt Çantası ve Arakçı Tilki ile ilgili haberler almaya başlayabiliriz.

Dora the Explorer sekiz sezon ve 172 bölüm boyunca yayınlandı. Eğitici dizi, hazine arayışına giren ve izleyicilerden yardım isteyen Dora ile refakatçisi Boots isimli maymunu konu alıyordu. Dizi; oyuncaklar, kitaplar, kozmetik ürünleri, DVDler ve video oyunlarından oluşan ticari imparatorluğunun dahil olduğu 14 yıllık yayın süreci boyunca muazzam bir başarı elde etti. Ayrıca popüler spin-off Go, Diego, Go!'nun da yaratılmasını sağladı.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)