PLANETDP // HABERLER // Disney'in Live-Action Mulan Filminin Çekimleri Başladı

Disney, live-action Mulan filminin çekimlerinin başladığını duyurdu. 1998 yılında aynı isim ile çıkış yapan çizgi filmden esinlenen film, Yeni Zellanda ve Çin'de çekilecek.

Bir yıllık arayışın ardından Hua Mulan rolü Liu Yifei'ye (The Forbidden Kingdom, Once Upon a Time) verildi. Yifei ile beraber oyuncu kadrosunda yer alan isimler arasında Donnie Yen (Rogue One: A Star Wars Story), Jason Scott Lee (Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny), Yoson An (The Meg), Utkarsh Ambudkar (Pitch Perfect), Ron Yuan (Marco Polo), Tzi Ma (Arrival), Rosalind Chao (Star Trek: Deep Space Nine), Cheng Pei-Pei (Crouching Tiger, Hidden Dragon), Nelson LeeChum Ehelepola, Gong Li (Memoirs of a Geisha, Raise the Red Lantern) ve Jet Li (Shaolin Temple, Lethal Weapon 4) bulunuyor.

Mulan, Çin'e saldıran kuzeyli istilacılara karşı savaşmak için erkek kılığına giren korkusuz genç bir kadının destansı macerasıdır. Onurlu bir askerin en büyük kızı olan Hua Mulan cesur, azimli ve hazır cevaplıdır. İmparator her haneden bir erkeğin Kraliyet Ordusu'nda hizmet vermesini mecburi kılınca Mulan, Hua Jun ismini kullanarak hasta babasının yerine geçer ve Çin'in en büyük savaşçılarından biri olur.

Mulan, 27 Mart 2020 tarihinde vizyona girecek.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)