PLANETDP // HABERLER // Disney Avengers Kampüsü "The Snap" Olmadan Açılacak

Marvel Sinematik Evreni Disneyland Avengers Kampüsü Kaliforniya’nın Anaheim şehrinde. Ancak Thanos’un “The Snap” hareketi yer alamayacak.

Disneyland Avengers Kampüsü’nün açılışı, Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmişti. Ancak Disney Canlı Eğlence Parkı’nın yaratıcısı ve yöneticisi olan Dan Fields, Marvel Sinematik Evreni’nin oluşturulduğu yere dair bazı önemli detaylar paylaştı.

“Bu kampüs gerçek dünyada kurulmuştur, bu sebepten dolayı içerideki kahramanlar bu dünyaya ait ve gözleri hep üstümüzde, yani güvenliğimiz için buradalar.” Açıklamasını yapan Fields, bu kampüste apokaliptik bir “The Snap” oluşumunun gerçekleşmeyeceğini dile getirdi.

Bu açıklama, Iron Man’in hâlâ neden ve nasıl hayatta olduğunu da açıklıyor. Ayrıca Spider-Man ve Doktor Octopus arasındaki Web Slingers: Spider-Man Serüveni’nin de Kaliforniya'da yer alacak olması, Spider-Man: Far From Home'un yer almamasının sebebini açıklıyor.

Avengers Kampüsü’nün ve Walt Disney Company’nin araştırma ve geliştirme kolu olan Walt Disney Imagineering bünyesinin başarılı yazarı Jillian Pagan, birbirinden ayrı çeşitli zaman tünellerini kapsayan bu kampüsün, özenle ve detaylı bir şekilde hazırlandığını belirterek,  "Filmlerdekiyle ortak bir maziye ait. Bizler için kendi hayatlarını hiçe saymamışlar gibi; sanki hiç gitmemişler gibi, bu çoklu evreni aynı zaman şeridi içerisinde yaşıyoruz. Şu anda o kahramanlar hayattalar ve iyiler; sizleri karşılamak için bekliyorlar.” Dedi.

Avengers Kampüsü 18 Temmuz tarihinde ziyaretçilere kapılarını açacağını bildirdi. Tüm Disney Eğlence Parkı’nın kapatılmasındaki ısrarlara rağmen, açılış tarihi ile alakalı bir erteleme olacağı bilgisi verilmedi.

Kaynak: ComicBookMovie

Yorumlar (0)