PLANETDP // HABERLER // Disney, 20th Century Fox'u Satın Aldı. X-Men, Fantastic Four, Deadpool ve Daha Fazlası Disney'de

Walt Disney, 20th Century Fox ve 20th Century Fox Television'ı 52.4 milyar dolara satın aldı. Bu anlaşmayla birlikte 20th Century Fox, Fox Searchlight Pictures, Fox 2000, 20th Century Fox Television, FX Productions, Fox21, FX Networks, National Geographic Partners, Fox Sports Regional Networks, Fox Networks Group International, Star India ve Fox’un ortağı olduğu Hulu, Sky ve Endemol Shine Group, Disney'e satıldı. Film kanadında X-Men, Avatar, Fantastic FourDeadpool, The Grand Budapest Hotel, Hidden Figures, Gone Girl, The Shape of Water ve The Martian, televizyon kanadında da The Americans, This Is Us, Modern Family ve The Simpsons olmak üzere bu yapımların hakları da Disney'e geçmiş oldu. Anlaşmaya dahil olmayan Fox News Channel, Fox Business Network, FS1, FS2 ve Big Ten Network, yeni bir şirket adı altında çalışmalarına devam edecek.

Anlaşmanın en heyecan verici kısmı X-men, Fantastic Four ve Deadpool'un haklarının Disney'e geçmiş olması. Bu karakterleri Marvel evreninde görmemiz için hiçbir engel kalmadı artık.

Kaynak: The Walt Disney

Yorumlar (0)