PLANETDP // HABERLER // Deadwood Filmi Resmi Olarak Onaylandı

HBO başkanı Casey Bloys uzun zamandır konuşulan Deadwood filminin çekileceğini doğruladı. İptal edilen televizyon dizisinin devamı için bu senenin sonuna doğru çekimlere başlanacak.

Filmin senaryosu dizinin yaratıcısı David Milch tarafından kaleme alındı. Milch'in senaryosu üç sezonun ardından iptal edilen dizinin yarım bıraktığı noktaları tamamlayacak.

HBO'nun 2004'ten 2006'ya kadar yayınlanan drama dizisi hayranlar arasında oldukça popülerdi. Öyle ki iptalin ardından talepler gelmeye devam etti. Bunun üzerine aradan yıllar geçmiş olsa da bir Deadwood filmi önerildi.

Dizinin yalnızca 12 bölümden oluşan üç sezonun ardından iptal edilmesi üzerine Milch'in planı Şerif Seth Bullock (Timothy Olyphant) ile ağzı bozuk bir pezevenk olan Al Swearengen (Ian McShane) arasındaki rekabeti uygun bir şekilde sonlandıracak iki Deadwood filmi yapmaktı. Deadwood'un oyuncu kadrosunda Molly Parker, Jim Beaver, W. Earl Brown, Dayton Callie, Kim Dickens, Dora DuFran, Brad Dourif, Anna Gunn, John Hawkes ve Jeffrey Jones gibi isimler yer alıyordu.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (2)

Filmsevici- 07/30/2018 12:07

Harika! Bir "Deadwood" bir de "Hell on Wheels"in bitimine çok üzülmüştüm. Bence ikisi de yarım yamalak bitmişti. Özellikle de Deadwood... Final o kadar zayıf ve çaresizdi ki "kötü"ye olan öfkemiz ve alınmayan gazımız son jenerikle birlikte içimizde patlamıştı. Demek ki hissettiklerimiz yanlış değil. Demek ki planlı bir bitiş değildi. Aceleye getirilmiş, dizinin gidişatına hiç yakışmayan bir finaldi. Tekrar aynı oyuncuları, aynı atmosferde görürüz ve bu kez dişe dokunur bir final izleriz.

Putte- 08/29/2018 10:08

Bu filmi hiç affetmem. Keyifle izlerim nasipse.