PLANETDP // HABERLER // Deadpool 2, +18 Filmler Arasında En İyi Açılış Yapan Film Oldu

20th Century Fox'un Deadpool 2 filmi Perşembe gecesi kırdığı rekordan sonra bugün başka bir rekora imza attı. Filmin Cuma gecesi elde ettiği toplam gişe kazancı stüdyo tarafından açıklandı. Deadpool 2, 53.3 milyon dolarlık kazançla en iyi açılış yapan r-rated film rekorunu kırdı. Böylece film, Warner Bros.'un IT filminin 50.4 milyon dolarlık açılışını geçmiş oldu.

Deadpool'un ilk filmi Şubat 2016'da yurt içi gişelerde 363 milyon dolar, dünya çapında ise 783 milyon dolar kazanç elde etti.

Filmin konusu;

Ölümcül bir büyükbaş hayvan saldırısından sağ kurtulan, yakışıklılığı gitmiş kafetarya şefi (Wade Wilson), Mayberry'nin en seksi barmeni hayalini gerçekleştirmeye çalışırken bir yandan da kaybettiği tat alma duygusuna alışmaya çalışır. Manyetik akım kapasitörünün yanında, hayatın tadını da bulmanın yollarını arayan Wade, dünyanın dört bir yanında maceralara atılıp ailenin, dostluğun ve üstünde "Dünya'nın En Güzel Sevgilisi" yazan kahve kupası kazanma gibi yeni tatların önemini anlarken, ninjalarla, yakuzalarla ve bir grup azgın köpekle savaşmak zorundadır.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (3)

onüçüncüjedi- 05/21/2018 11:05

Bu özeti yeni gördüm çok iyiymiş!.. :D

Avant-Garde- 05/27/2018 01:05

Hiç şaşırmadım :D

Avant-Garde- 05/27/2018 01:05

Hiç şaşırmadım :D Sinemada izlemiştim (malesef dublajlıydı) ama film müthiş. İnsanlar çok sert eleştiriyor ama hep unutuyorlar Deadpool'un Marvel evreninin trol karakteri (anti kahraman) olduğunu hep unutuyorlar. Dolayısıyla bir Deadpool filmi zaten ciddi olamaz.