PLANETDP // HABERLER // Damon Lindelof ve Jason Blum, The Hunt'ın Kadrosunda

Universal Pictures, aksiyon/gerilim filmi The Hunt için yapılan açık artırmayı kazandı. The Hunt'ın spekülatif senaryosu, Lost ve The Leftovers (HBO) projelerinin ortak yaratıcıları Damon Lindelof ve Nick Cuse tarafından yazıldı. Craig Zobel (Z for Zachariah) filmin yönetmenliğini yapacak. 

Universal şimdilik The Hunt'ın konusuyla ilgili sessizliğini koruyor. Ancak filmin emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz. Universal esaslı olan Jason Blum filmin yapımcılığını kendi şirketi Blumhouse Productions için üstlenecek. Blumhouse ile Universal özellikle 2017'den beri yaptıkları filmlerle beraber ortak başarıyı yakaladı. Split, Get Out ve Happy Death Day filmleri geçen yılın büyük başarıları arasındaydı. Son projeleri Truth or Dare, 13 Nisan'da vizyona girecek.

Damon Lindelof'un bilinen çalışmaları arasında World War Z ve Prometheus yer alıyor. Nick Cuse, HBO'nun The Leftovers projesinde yazar asistanı olarak başladı ve ardından senaryo editörü ve yazar oldu. Craig Zobel ise dizinin birkaç bölümünün yönetmenliğini yaptı.

Cuse ve Zobel, Jason Blum ile beraber filmin baş yapımcılığıyla ilgilenecek. Universal'ın prodüksiyon başkan vekili Erik Baiers ve prodüksiyon başkan yardımcısı Jay Polidoro ise stüdyo için yapımı denetleyecek.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)