PLANETDP // HABERLER // Damian Lewis, Run This Town'da Rob Ford'u Canlandıracak

Golden Globe kazananı Damian Lewis (Billions, Homeland) gelecek gerilim filmi Run This Town'da adı kötüye çıkan eski Toronto belediye başkanı Rob Ford'u canlandıracak. Ford, 2010 yılında Toronto belediye başkanı seçildi fakat 2013'te uyuşturucu kullanımı ve süregiden skandallar sebebiyle en sonunda resmi yetkileri elinden alındı.

Run This Town'ın çekimleri Toronto'da yapılıyor. Ford'u canlandırabilmesi için yüzü ve başı tamamiyle silikon şeritleriyle kaplanan Lewis, burnunun yanında bulunan küçük bir delik aracılığıyla nefes alabiliyor. Run This Town'ın kadrosunda Lewis ile beraber Ben Platt (The Politician), Nina Dobrev (Flatliners), Mena Massoud (Jack Ryan), Scott Speedman (Animal Kingdom) ve Jennifer Ehle (Fifty Shades Freed) yer alıyor.

Projeyle ilgili birçok detay gizli tutulsa da filmin, kurallara uymayan bir politikacının (Ford) dahil olduğu skandalı açığa çıkarmaya çalışan bir muhabiri (Platt) konu alacağı söyleniyor. Ford'un yardımcıları (Dobrev, Massoud) hikayenin yayılmasını önlemek ve Ford'u idare etmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaktır.

Hikayenin, Ford'un Toronto'nun belediye başkanı olarak geçirdiği son yılın perde arkasını anlatacağı söyleniyor. Filmdeki diğer karakterlerin hayali mi yoksa gerçek mi olacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)