PLANETDP // HABERLER // Comikon İstanbul Manga Festivali 7-8 Ekim'de Kadıköy'de

Bu sene ilki düzenlenecek Comikon İstanbul Manga Fest, 7-8 Ekim tarihlerinde Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Festivalde anime ve manga kültürüne dair çeşitli sergiler, söyleşiler, konserler, kısa film gösterimleri, yarışmalar ve cosplay atölyeleri gibi etkinlikler bulunacak. Sabah 10'da başlayıp akşam 19'da son bulacak etkinliklere festival programından göz atabilirsiniz: Program

Comikon İstanbul'un sayfasından etkinlikleri daha ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir ve 30 Tl'ye (tek gün) festival için bilet alabilirsiniz.

Festivalde yer alacak bazı etkinlikler şöyle:
 

 • 40 kısa anime gösterimi
  16 konuşma ve söyleşi
  14 atölye çalışması
  2 yarışma (GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Yarışması, Anime Şarkı Yarışması ANISONG GRAND PRIX)
  Cosplay defilesi


   

 • Japonya’dan gelen manga sergileri Comikon İstanbul’da ziyaretçileri bekliyor olacak. Kyoto Uluslarası Manga Müzesi’nden gelen “Modern Manga Tarihi” ve seinen manga dergisi COMIC BEAM'den “MANGA IS ART!!” sergileri festival alanında gezilebilecek. Aynı zamanda Türkçe manga yayını yapan Gerekli Şeyler yayınevide One Piece ve Naruto sergileriyle festivale katılacak.

   

 • Çeşitli kısa film seçkileri 7-8 Ekim boyunca animeseverlerin ilgisine sunulacak. Festivalde yayınlanacak kısa filmlerin listesi için tıklayın.
   

 • Japonya’dan, anime manga sektörün içinden gelecek bazı isimler de festivalde yer alacak. Japon korku mangası yaratıcısı ve Comikon İstanbul onur konuğu Kaneko Atsushi (BAMBİ, Deathco, Soil, Wet Moon), seinen manga dergisi Comic Beam’in Yardımcı Baş Editörü Aoki Kaori ve bu dergide manga çizmeye devam eden mangaka Raku Ichikawa (Shiroi Machi no Yorutachi, Wataridori no Hanashi, Nioeba Kemono Kaoreba Biyaku) festivalde konuşmaları ve atölyeleriyle yer alacaklar. Tüm konuşmacıları görmek için tıklayın.
   

 • Soul Eater’da Maka, Hanasaku Iroha’da Minko, Eureka Seven AO’da Elena gibi daha pek çok rolde sesiyle karakterlere hayat veren ünlü seiyuu Chiaki Omigawa da söyleşi ve konser vermek üzere İstanbul Comikon’da olacak.


   

 • Ayrıca Japonya’da yükselişte olan Electric Ribbon grubunun iki üyesi Erica ve Asuka, festivalde sahne alacaklar.

Kaynak: ManganimetrComikon İstanbul

Yorumlar (1)

Yusuf Ugur- 10/08/2017 01:10

keşke vaktim olsa da gidebilsem