PLANETDP // HABERLER // Coco Çarşamba Günü Gişe Hasılatında Justice League'i Geçti

Disney•Pixar'ın Coco'su 3,987 sinemadan tahmini 13.2 milyon dolarla Çarşamba günü gişelerde zirveye ulaştı ve görünen o ki beş günlük tatil sürecinde 70 milyon dolardan fazlasını kazanacak. Film Salı günü yapılan ön gösterimlerden 2.3 milyon dolar kazandı ve izleyicilerden mükemmel bir A+ CinemaScore'u elde etti.

Beş günlük Şükran Bayramı gösterim rekorunu 93.6 milyon dolarla Disney'in Frozen (2013)'ı elinde tutuyor. Geçen sene Şükran Bayramı boyunca Moana 82 milyon dolarla ilk gösterimini tamamladı.

Coco'nun yönetmenliğini Lee Unkrich, ortak yönetmenliğini ise Adrian Molina yaptı. Filmin kadrosunda sesleriyle Anthony Gonzalez, Benjamin Bratt, Gael Garcia Bernal, Edward James Olmos, Alanna Ubach ve dahası yer alıyor.

İkinciliğe ise Çarşamba günü 10.5 milyon dolar kazanç elde eden Warner Bros. Pictures'ın Justice League'i yerleşti. Kuzey Amerika'daki ilk gösteriminden beri (Geçen Cuma günü.) kazancı 122.4 milyon dolara çıktı. Çizgi roman filmi 4,051 sinemada oynuyor ve beş gün içinde 60 milyon sınırını geçmesi gerekiyor.

Zack Snyder tarafından yönetilen Justice League'in kadrosunda Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Jeremy Irons, Diane Lane, Connie Nielsen ve J.K. Simmons yer alıyor.

Çarşamba günü ilk beş;
1) 13.2 milyon dolarla Coco.
2) 10.5 milyon dolarla Justice League.
3) 6 milyon dolarla Wonder (Toplamda 43.2 milyon dolar.)
4) 3.98 milyon dolarla Thor: Ragnarok (Toplamda 257.2 milyon dolar.)
5) 2.7 milyon dolarla Daddy's Home (Toplamda 57.7 milyon dolar.)

Kaynak: COMINGSOON

Yorumlar (0)