PLANETDP // HABERLER // Citadel: Richard Madden ve Priyanka Chopra Jonas, Russo Kardeşler’in Dizisinde

Comingsoon’un haberine göre, Golden Globe ödüllü aktör Richard Madden (Game of Thrones, Bodyguard) ve Priyanka Chopra Jonas (Quantico), Russo Kardeşler’in Amazon Studios için çekeceği Citadel isimli dizinin kadrosuna resmi olarak katıldılar. Bu aksiyon dolu, ajanlı gerilim dizisi birçok ülkede ve birçok dilde çekilecek. Madden ve Chopra Jonas, tüm serinin anası olarak gösterilen Amerika versiyonunda yer alacak.

Citadel’e yapılacak ek diziler Amerika, İtalya, Hindistan ve Meksika’da geçecek, ayrıca her dizi o bölgenin dilinde çekilecek. Amerika versiyonunun diğer versiyonlara bağlantılı olacağı söyleniyor.

Amazon Studios’un yöneticisi Jennifer Salke bir röportajında, “Citadel’de serinin odağı ajanlar olacak ve diğer versiyonlarda da karmaşık yaşamları göz önünde olacak.” dedi.

Bu uluslararası çaptaki projenin senaristliğini ve baş yapımcılığını Midnight Radio’dan Josh Appelbaum, André Nemec, Jeff Pinkner ve Scott Rosenberg üstlenecek. Yönetmenler Joe ve Anthony Russo da Patrick Moran ve Mike Larocca ile baş yapımcılığı üstlenecekler. Dizinin İtalyan versiyonu Amazon Studios ve ITV Studios’un ortak yapımı olacak. Hindistan versiyonu ise Raj Nidimoru ve Krishna D.K. tarafından geliştirilecek.

Madden, HBO’nun Game of Thrones dizisinde üç sezon boyunca hayat verdiği Rob Stark rolüyle uluslararası çapta ün kazandı. 2018'de BBC yapımı Bodyguard’daki performansıyla En İyi Drama Dizisi Aktörü dalında ilk Golden Globe ödülünü kazandı. Madden’ın sıradaki projelerinin arasında Marvel Studios’un çok beklenen filmi The Eternals var. Filmde Angelina Jolie, Salma Hayek, Kit Harington ve Gemma Chan de ona eşlik edecek.

Chopra Jonas, üç sezon süren ABC yapımı Quantico’dan sayesinde aksiyon türüne kesinlikle yabancı değil. Citadel, aktrisin son sezonu 2018’de yayımlanan Quantico’dan sonra yer alacağı ilk büyük TV projesi olacak. Ayrıca kendisini Robert Rodriguez’in süper kahraman filmi We Can Be Heroes’da da görebileceğiz.

Kaynak: Comingsoon

Yorumlar (0)